Rate this post

به گزارش عاشق وب نماینده مردم قزوین در مجلس عملکرد وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات را زیر سوال برد و خواهان شفافیت در اقدامات این وزارتخانه شد.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، سیدحمیده زرآبادی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود اظهار نمود: امروز باید از مدیرانی که خدمت به انجام وظیفه را دستاویزی ساخته اند تا همیشه پشت میز مدیریت بمانند سخن گفت؛ به همین علت سخن می گویم و دشنام می خورم به امید آسودگی مردم، پیشرفت کشور و اعتلای نظام، وگرنه سکوت راحت ترین کار است.
نماینده مردم قزوین در مجلس در انتقاداتی صریح خطاب به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که «این روزها شما پیگیر خدمات ارزش افزوده هستید و می گویید در مقابل فیلترینگ ایستاده اید» مدعی شد: به شما تبریک می گویم. پس از فیلترینگ برای تعداد کمی از افراد رسانه ای امکان برخورداری از اینترنت بدون فیلتر فراهم کردید، سوال اینجاست چرا افرادی از این امکانات برخوردار می باشند که خبرهای تعیین شده از مجموعه شما را پوشش گسترده می دهند؟
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هم چنین مدعی شد: چرا باید به محض انتقاد از شما افرادی با نقاب های رنگارنگ در فضای سایبری گسیل و مانع هر صدا و نقدی با توهین و افترا شوند؟ چرا باید آن کسانی که سال ها صادقانه در عرصه رسانه کار می کنند با هزاران مشکل معیشتی روبرو باشند اما دیگری هر ماه با امکانات، خدمات، کارت های هدیه مزد بی اخلاقی های خویش را از بیت المال بگیرد.
زرآبادی خطاب به رئیس جمهور خاطرنشان کرد که وزیر دولتی که با شعار اخلاق و اعتدال روی کار آمده است باید اقدام اساسی برای توسعه زیرساخت های فناوری و ارتباطی کشور و مبارزه عملیاتی با فساد انجام دهد.
نماینده مردم قزوین در مجلس با اشاره به مطالبی که در توییتر وزیر ارتباطات منتشر می شود، ابراز عقیده کرد: توییتر آقای وزیر مملو از کارهای نمایشی درباره مسائل شخصی است نه انتشار اطلاعات کلیدی و گزارش عملکرد وزارتخانه اش. اما ای کاش هزینه این تبلیغات را از جیب خود پرداخت می کردند و نه با پول وزارتخانه و اپراتورها.
وی با مطرح کردن پرسشی در مورد گردش آزاد اطلاعات خطاب به آذری جهرمی اظهار داشت: عاقبت اتاق شیشه ای این بود؟ صداقت در رفتار و گفتار با مردم کجای این عملکرد است؟ شما که شعارتان حق الناس است کمی هم در مورد تراکنش خارجی هزاران میلیاردی همراه اول، مخابرات و رایتل توضیح دهید. در مورد قراردادهای تبلیغاتی و اسپانسری همراه اول و رایتل شفاف سازی کرده و از انتصابات فامیلی خود در این شرکت ها توضیح دهید. این انتصابات در حالی است که خیلی از نخبگان کشور بیکار هستند. این اقدامات به دست چه کسی انجام شده است؟
نماینده مردم قزوین در مجلس خطاب به رئیس جمهور اظهار داشت: مگر شعار شما این نبود که شایستگان به مردم خدمت کنند؟ مگر شعارتان این نبود که ناکارآمدان در خانه باشند؟
زرآبادی خطاب به وزیر ارتباطات با طرح این پرسش ها که « آیا می دانید رایتل باید سالیانه ۱۲۰۰ میلیارد حق درآمد به دولت پرداخت می کرد؟ آیا می دانید که همین شرکت باید ۱۴۰۰ میلیارد به تأمین اجتماعی سود می داد؟ » مدعی شد: نگویید که نمی دانید. این پول باید به کارگران و بازنشستگان تأمین اجتماعی می رسید که نرسید. این پول باید باعث یکسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی می شد که نشد.
زرآبادی خطاب به آذری جهرمی اظهار داشت: حق الناس و بیت المال این پول های هزار میلیاردی است که باید با شفافیت در مورد آن صحبت شود. جنگ توییتری و ظاهری به راه انداخته اید که چه اتفاقی بیفتد؟ در مورد انحصارطلبی، تبعیض و بی عدالتی به مردم گزارش دهید که به جز توییت زدن چه اقدام عملی جدی داشتید؟
نماینده مردم قزوین در مجلس در ادامه نطق خود دلیل شفاف برکناری مهرنوش مدیرعامل رایتل را خواهان شد و در ادامه انتقادات خود وزیر ارتباطات را به دنبال کردن تغییر بازیگران اقتصاد دیجیتال و نشاندن مهره های خود متهم کرد.
وی در بخش پایانی سخنانش اظهار داشت: موضوعات بیشتری به همراه مستندات در حوزه مدیریت ICT وجود دارد که در صورت عدم اصلاح فرایندها بطور قطع به مردم و رسانه ها عرضه خواهد شد.