Rate this post

به گزارش عاشق وب خودرو ˮتسلا رودسترˮ موفق شد نظم سفر فضایی خویش را حفظ و یک دور به دور خورشید گردش کند.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، شرکت اسپیس ایکس اطلاع داده که خودرو “تسلا رودستر”(Tesla Roadster) و یک مانکن با لباس فضایی سوار بر آن، نخستین گردش خود به دور خورشید را تکمیل کردند.
این مانکن پلاستیکی با لباس فضایی که “استارمن”(Starman) نام دارد، نخستین گردش به دور خورشید را در حالی انجام داد که ۵۵۷ روز از زمان پرتابش توسط موشک “فالکون هوی”(Falcon Heavy) می گذشت.
مسیری که این خودرو طی کرده، از آن زمان تابحال به ۷۶۲ میلیون مایل می رسد.
البته باید بدانید که متاسفانه شما قادر به دیدن استارمن در حال گردش در آسمان شب نیستید. هم اکنون زمین در سمت مخالف خورشید است و خودرو برقی تسلا تا ۵ نوامبر ۲۰۲۰ میلادی، به نزدیکی زمین نمی رسد.

این خودرو در تاریخ ۷ اکتبر ۲۰۲۰ میلادی در فاصله ۴.۶ میلیون مایلی از مریخ قرار می گیرد. بعد از آن استارمن تنها می شود. برآورد شده که این مانکن فضایی تا سال ۲۰۴۷ میلادی نزدیک زمین نخواهد شد.
ازاین رو این فرضیه مطرح می شود که بشر به این زودی ها با وی ملاقات نخواهد کرد.
البته شرکت “اسپیس ایکس” خود به مرز پروازهای عمیق فضایی نزدیک شده است. آمریکا هم می خواهد در سال ۲۰۳۰ میلادی یا بعد از آن انسان ها را به کره مریخ اعزام کند.
این احتمال وجود دارد زمانی که استارمن باردیگر سیاره خانه خویش را ملاقات کرد، انجام پروازهای عمیق فضایی کاری معمولی شده باشد.