Rate this post

به گزارش عاشق وب در ادامه نوسانات ارزهای دیجیتال، بیت کوین باردیگر به زیر ۱۰هزار دلار برگشت.
به گزارش عاشق وب به نقل از سی ان بی سی، رفت و برگشت بیت کوین که در ایام اخیر نسبت به ماه های ابتدایی امسال شدت گرفته است امروز هم ادامه داشت و در معاملات امروز، هر واحد از این ارز دیجیتالی با ریزش ۳۸۰۰ دلاری نسبت به روز گذشته خود به ۹۶۷۶ دلار رسید. هر چند که بیت کوین هنوز ۲۰۰ درصد بیشتر از قیمت ابتدای فصل خود ارزش دارد اما نوسانات شدید آن سبب شده است تا خیلی از معامله گران وارد معامله این ارز نشوند.
کاهش قیمت ارزهای دیجیتالی در معاملات امروز محدود به بیت کوین نبود بگونه ای که سایر ارزهای دیجیتالی نظیر “مونرو” و “دکرد” هم حداقل ۶.۵ درصد ارزش خویش را تنها طی یک روز از دست دادند.
در اولین روز از شروع سال جاری میلادی ارزش هر واحد بیت کوین تنها ۳۶۸۹ دلار بود. بعضی از معامله گران معتقدند که روند صعودی اخیر می تواند معامله گران بیشتری را برای ورود به این بازار تشویق کند و روزهای خوب دیگری را رقم بزند اما برخی دیگر معتقدند که نوسانات بیت کوین بیش از اندازه بالا است و ورود به آن کار عاقلانه ای نیست. پیتر شیف، مدیر منطقه آسیا-اقیانوسیه در مؤسسه ” کپیتال پتر” گفت روند کنونی یک قمار بزرگ است.
البته نوسانات شدید ارزهای دیجیتالی محدود به امسال نیست و سال قبل تنها بیت کوین ۷۰ درصد ارزش خویش را از دست داد. حالا خیلی از معامله گران منتظر ورود ارز دیجیتالی فیسبوک به میدان هستند که مقرر است مورد پذیرش شرکت هایی چون “استرایپ”، اوبر، مستر کارد، پی پال و اسپاتیفای قرار گیرد.