Rate this post

به گزارش عاشق وب بیت کوین در ادامه صعود کم سابقه خود به قله ۱۵ماه اخیر رسید.
به گزارش عاشق وب به نقل از رویترز، بعد از آنکه فیسبوک از تلاش ها جهت راه اندازی ارز دیجیتالی خود به نام “لیبرا” خبر داد، ارزش بیت کوین در بازارهای جهانی به شدت صعودی شده است. در معاملات امروز ارزش بیت کوین با گذشتن از سطح ۱۱ هزار دلار به بالاترین رقم ثبت شده خود در طول ۱۵ ماه اخیر رسید و هر بیت کوین به ازای ۱۱ هزار و ۲۴۷.۶۲ دلار مبادله شد.
متی گرینسپن، تحلیل گر مؤسسه “ای تور” اظهار داشت: بخش بزرگی از صعود اخیر بیت کوین مربوط به افزایش خوشبینی ها نسبت به ارزهای دیجیتالی با ورود فیسبوک به این عرصه است. معامله گران معتقدند با ورود لیبرا آگاهی بیش تری درباره این ارزها در جامعه ایجاد خواهد شد.
بعضی از معامله گران معتقدند که روند صعودی روزهای اخیر می تواند معامله گران بیش تری را برای ورود به این بازار تشویق کند و روزهای خوب دیگری را رقم بزند اما برخی دیگر معتقدند که نوسانات بیت کوین بیش از اندازه بالاست و ورود به آن کار عاقلانه ای نیست. پیتر شیف، مدیر منطقه آسیا-اقیانوسیه در مؤسسه ” کپیتال پتر” گفت روند کنونی یک قمار بزرگ است.
بازدهی بیت کوین در ماه اخیر در شرایطی به بالای ۱۰ درصد رسیده است که ماه گذشته هم ارزش بیت کوین ۲۰۰ درصد افزایش یافته بود. بدین ترتیب در مقایسه با رقم ثبت شده برای بیت کوین در ابتدای سال میلادی جاری، ارزش بیت کوین حدوداً ۳.۵ برابر رشد داشته است.
سایر ارزهای دیجیتالی هم امروز صعودی بودند بگونه ای که هر واحد اتریوم به ۳۱۳.۸۲ دلار، بیت کوین کش به ۴۸۲.۸۴ دلار، لایت کوین به ۱۳۵.۹۴ دلار، مونرو به ۱۱۵.۶۸ دلار، دش به ۱۷۷.۴۷ دلار نئو به ۱۷.۷۳ دلار، لیسک به ۲.۱۰ دلار و میکسین به ۲۴۵.۴۱ دلار رسیدند.