Rate this post

به گزارش عاشق وب وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به حملات سایبری به ایران اظهار داشت: پارسال ۳۳ میلیون حمله را با سپر دژفا خنثی کردیم و حمله موفقی از آنها صورت نگرفته است.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در توئیتر نوشت: رسانه ها از صحت حمله سایبری ادعایی به ایران پرسیدند. باید بگویم که مدت هاست ما با تروریسم سایبری -مثل استاکس نت- و یکجانبه گرایی-مثل تحریم ها- مواجهیم. نه یک حمله، بلکه پارسال ۳۳ میلیون حمله را با سپر دژفا خنثی کردیم. حمله موفقی از آنها صورت نگرفته، هرچند تلاش های زیادی می کنند.
طرح دژفا، سپر امنیتی شبکه ملی اطلاعات که همراه با توسعه فناوری از حریم شخصی افراد محافظت می کند و هدف آن مقابله با حملات سایبری، پشتیبانی از تداوم خدمات دیجیتال، پیشگیری از کلاهبرداری، نشر اطلاعات و شناسایی بدافزارهاست.
جهرمی زمان رونمایی از این سپر امنیتی اظهار داشته بود: ۱۰ پروژه زیر مجموعه «دژفا» مورد بهره برداری قرار می گیرد که ۲۰ میلیارد تومان هزینه پژوهشی برای آن صرف شده است و نزدیک به ۳۰ میلیارد تومان هم هزینه عملیاتی دارد که بر این اساس گام بلندی برای تأمین امنیت زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات به منظور احقاق حقوق مردم و تأمین امنیت در شبکه ملی اطلاعات که مبحث بسیار مهمی است برداشته خواهد شد.