Rate this post

به گزارش عاشق وب شرکت سوئدی ˮاستارکˮ(Stark) یک دوچرخه برقی جدید ساخته است که با اثر انگشت راه می افتد، می تواند دستگاه های الکترونیکی همراه دوچرخه سوار را حین دوچرخه سواری به شکل بی سیم و باسیم شارژ کند و کارایی های جالب دیگری هم دارد.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، دوچرخه های برقی بهترین وسیله نقلیه برای افرادی هستند که به دنبال یک راه سازگار با محیط زیست برای گردش در شهر هستند، اما معمولاً قیمت این دوچرخه ها چیزی نیست که باب میل همه اقشار جامعه باشد.
اما شرکت سوئدی “استارک”(Stark) به عرضه دوچرخه های برقی با قیمت مناسب تر می پردازد و می خواهد یک مدل جدید عرضه نماید که قابلیت های قابل توجهی را با قیمت نسبتاً ارزان عرضه می دهد.
این شرکت سوئدی برای نخستین بار پارسال با عرضه یک دوچرخه تاشو که می توانست در سفرهای هوایی یا هر مقصود دیگری به راحتی حمل شود توجه همگان را به خود جلب کرد. حالا مدل جدید این شرکت با یک مکانیزم لولایی مشابه ساخته شده است که کارایی های قابل توجهی به آن اضافه شده است.

این دوچرخه دارای چند امکان فناورانه همچون سنسور اثر انگشت برای باز شدن قفل و امکان استفاده از آن است که قابلیت ذخیره چند اثر انگشت و امکان استفاده توسط چند نفر را فراهم می آورد. همینطور دارای تراشه NFC برای ارتباط است.
این دوچرخه یک باتری ۱۸ آمپرساعتی با پورت های USB و قابلیت شارژ بی سیم دارد.
نسخه استاندارد این دوچرخه موسوم به “استارک درایو ترک”(Stark Drive Torque) دارای یک موتور ۲۵۰ وات متوسط است که ۸۰ نیوتن متر گشتاور را با کمک پدال به کار می گیرد تا به بیشینه سرعت ۴۲ کیلومتر در ساعت برسد.

شرکت “استارک” برای کسانی که دوچرخه بهتری می خواهند یک نسخه تقویت شده با قدرت فوق العاده ۱۰۰۰ واتی و لاستیک های ضخیم تر به نام “استارک درایو ترک مکس”(Stark Drive Torque Max) عرضه خواهد کرد که با نیروی حداکثر ۱۶۰ نیوتن متری و با کمک پدال زدن می تواند به سرعت ۶۲ کیلومتر در ساعت برسد.
هر دو دوچرخه دارای ۹ دنده خواهند بود، در حالیکه خصوصیت های دیگر شامل تعلیق قابل تنظیم و ترمز دیسکی برای توقف با قدرت بیشتر در نظر گرفته شده است.

“استارک” می گوید که محدوده حرکتی هر دو مدل با یک مرتبه شارژ بیشتر از ۱۰۰ کیلومتر خواهد بود و قیمت نسخه استاندارد از ۹۹۹ دلار آغاز می شود که اساسا یک قیمت معقول در دنیای دوچرخه های برقی است.
قیمت مدل تقویت شده هنوز اعلام نشده است اما استارک می خواهد هر دو مدل را در ماه آگوست در سایت Indiegogo برای جمع آوری پول برای تولید بگذارد.