Rate this post

به گزارش عاشق وب فاکسکان، تولیدکننده گوشیهای آیفون در چین اخیرا اعلام نموده است که می تواند برای کاهش تبعات منفی جنگ تجاری چین و آمریکا، خط تولید و مونتاژ این محصولات را به خارج از خاک چین منتقل کند.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، جنگ تجاری چین و آمریکا و تنش های سیاسی که میان این دو کشور وجود دارد، در چند ماه اخیر بیشتر از پیش شعله ور شده و قربانی های گوناگونی هم از خود بر جای گذاشته است و در این میان شرکت های تکنولوژی و تولیدکننده موبایل و محصولات فناوری در کنار خودروسازان بیشترین ضرر و زیان را متحمل شده اند.
خط تولید گوشیهای آیفون هم که توسط شرکت تایوانی فاکسکان در چین فعالیت می کند و اغلب گوشیهای هوشمند و محصولات اپل را در خاک این کشور پهناور تولید و مونتاژ می کند، مقرر است در صورت تداوم جنگ تجاری و تنش های سیاسی میان آمریکا و چین به خارج از خاک این کشور منتقل شود تا بر روی آن تعرفه های ۲۵ درصدی اعمال نشود.
فاکسکان یکی از بزرگترین شرکای اپل است که آمادگی خویش را برای ادامه همکاری با این غول تکنولوژی آمریکایی برای ادامه تولید آیفون های مورد نیاز ایالات متحده و سایر بازارهای بزرگ جهان را اعلام نموده است در صورت تشدید وخامت اوضاع، نیازهای اپل و کاربرانش را تأمین کند.
یانگ لو، یکی از مدیران فاکسکان در جلسه سهامداران این شرکت خاطرنشان کرده که ۲۵ درصد از ظرفیت تولید ما خارج از چین قرار دارد و ما قادر خواهیم بود تا اپل را در این راه همراهی و کمک نماییم.
طبق گزارش وب سایت engadget، وی تصریح کرد که اپل هنوز هیچ درخواستی به منظور انتقال خط تولید فاکسکان به ما عرضه نداده است اما این شرکت می تواند با بهره گیری از توان و ظرفیت های موجود خود، نیاز اپل را تأمین و نگرانی های آنرا برطرف کند.