Rate this post

عاشق وب: یک بخش پیشرفته تحقیقاتی از جامعه اطلاعاتی دولت آمریکا به دنبال توسعه هوش مصنوعی برای شناسایی مردم در یک شبکه نظارتی گسترده است.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، گزارش های انتشار یافته از طرف “فعالیت پروژه های پیشرفته تحقیقاتی اطلاعاتی”(IARPA) آمریکا از آن حکایت می کند که این بخش خواهان اطلاعات بیشتری است تا یک الگوریتم هوش مصنوعی را توسعه دهد.
الگوریتمی که می تواند برای تجزیه و تحلیل تصویری فیلم های امنیتی آموزش داده شود تا برای شناسایی افراد هدف مورد استفاده قرار گیرد.
هدف از توسعه این الگوریتم توانایی شناسایی و ردیابی افراد مختلف در منطقه ای به وسعت شش مایل است تا در مواردی چون بازسازی صحنه های جرم، حفاظت از عملیات های نظامی و نظارت بر زیرساخت های حیاتی استفاده گردد.
” IARPA” برای توسعه این فناوری باید نزدیک به هزار ساعت ویدئو از ۲۰ شبکه دوربینی در دوربین های امنیتی را جمع آوری کند.
در فرودگاه های آمریکا، نرم افزار تشخیص چهره از محبوبیتی ویژه برخوردار می باشد. این فناوری از تصاویر مسافران استفاده می نماید تا نسبت به سفرهای آنها آگاهی یابد.
ولی الگوریتم مذکور یک قدم بالاتر از برنامه های کاربردی تشخیص چهره خواهد بود تا در موقعیت ها و دوربین های مختلف کار تشخیص چهره را انجام دهد.

منبع: