Rate this post

عاشق وب: کارشناسان امنیتی اخیرا دریافته و اعلام نموده اند که هدف بیشتر حملات سایبری و بدافزاری، شرکت های کوچک و متوسط هستند.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، در سال های اخیر که حملات سایبری به شدت رشد کرده است، مؤسسه های تحقیقاتی و تحلیلی بسیاری در جهان آگهی داده بودند که سال ۲۰۱۸، سال حملات سایبری و بدافزاری به سازمان های بزرگ، شرکت ها و نهادهای دولتی در جهان خواهد بود.
بدین ترتیب آژانس های امنیتی بسیاری باز در کشورهای متعددی همچون انگلستان و ایالات متحده آمریکا بارها خطاب به صاحبان کسب و کار و شرکت های بزرگ و کوچک آگهی داده و سفارش کرده بودند که به تقویت و ارتقای سطح امنیت سایبری داده ها، مراکز داده و سرورهای خود بپردازند و خطر حملات بدافزاری و سایبری از طرف هکرها را جدی بگیرند، چونکه در غیر این صورت متحمل ضرر و زیان و خسارت های جبران ناپذیر بسیاری خواهند شد.
بر خلاف باور عموم مردم، حالا کارشناسان با بررسی و تحقیقات جدیدی که انجام داده اند، دریافته و اعلام نموده اند که شرکت های کوچک و متوسط در مقابل حملات سایبری و نفوذ هکرها بسیار لطمه پذیرتر هستند، چونکه هکرها با علم به این مساله که شرکت های بسیار بزرگ معمولاً از لایه های حفاظتی و امنیتی بسیار بیشتری برای نگهداری و ذخیره سازی اطلاعات مهم، حساس و محرمانه خود استفاده می نمایند و با در اختیار داشتن متخصصان امنیت سایبری زبده و ماهر به حفاظت از اطلاعات، مراکز داده و سرورهای شرکت های مربوطه می پردازند، چندان مایل نیستند که خودرا به دردسر بیندازند و با هدف قرار دادن شرکت های بزرگ و معروف جهان، برای خود ناکامی و شکست رقم بزنند.
این کارشناسان اعتقاد دارند که هکرها و مجرمان سایبری اهتمام دارند با کمترین تلاش ممکن به اهداف خود برسند و با نفوذ و دسترسی به اطلاعات صنایع و شرکت های کوچک و متوسط که از لایه های امنیت سایبری بسیار ضعیف تری در مقایسه با شرکت های بزرگ برخوردار می باشند، بتوانند پول هنگفت موردنظر خودرا کسب کرده و به سایر اهداف خود باز برسند.
بر طبق این تحقیقات که در مجله فوربس آمده است، بالغ بر ۴۵ درصد از حملات سایبری و بدافزاری که هرروزه در جهان اتفاق می افتد، شرکت های کوچک و متوسط را هدف قرار می دهد. از جانب دیگر، حساب های کاربری مورد استفاده مدیران اجرایی و مقامات این شرکت ها ۱۲ برابر بیشتر از مدیران اجرایی شرکت های بزرگ و معروف جهان هک شده و مورد سوءاستفاده کاربران قرار گرفته است.
همه این آمار و ارقام به وضوح نشان دهنده ضرورت بکارگیری متخصصان امنیت سایبری زبده و ارتقای سطح امنیتی مراکز داده و سرورهای مورداستفاده شرکت های کوچک و متوسط است که باید به منظور جلوگیری از اتفاقات ناگوار و خسارات جبران ناپذیر، توسط صاحبان این کسب و کارها مورد بررسی و توجه خاص قرار بگیرد.
همانطور که در اخبار گذشته اشاره شده است، سالانه شرکت ها و سازمان های دولتی و خصوصی بزرگی در سراسر جهان متحمل خسارات و لطمه های جبران ناپذیری می شوند که همچون مهم ترین آنها می توان به حمله سایبری به شرکت مالی اکوئیفاکس در آمریکا، سازمان بهداشت و سلامت در انگلستان، وزارت های دفاع و امور خارجه خیلی از کشورها، شرکت حسابرسی دیلویت (Deloitte) در آمریکا اشاره نمود.
بدین سبب می توان گفت خطر حملات سایبری در کمین تمامی افراد، کاربران و شرکت های کوچک و بزرگ در جهان است و دیگر نمی توان ادعا کرد که کسی از گزند و خطرات حملات سایبری در امان است.
در سال قبل میلادی باج افزار، بدافزار و ویروس های کامپیوتری بسیاری در سراسر جهان، اطلاعات محرمانه، خصوصی و مالی میلیون ها نفر را به سرقت بردند و میلیاردها دلار به شرکت های مربوطه و دولت ها خسارت وارد کرده اند.
حمله سایبری توسط بدافزار واناکرای (WannaCry) بطور قطع یکی از مهلک ترین حملاتی است که در طول سال های اخیر صورت گرفته است.

منبع: