Rate this post

به گزارش عاشق وب احتمالاً شما هم جزو میلیون ها کاربر اینستاگرام هستید؛ یک شبکه اجتماعی، عکس و ویدئومحور که روزانه کاربران عکس، ویدئو و استوری های بسیاری را در آن آپلود می کنند. باآنکه گفته می شود که اینستاگرام جزو شبکه های اجتماعی امن است اما امنیت هیچ وقت مطلق نیست و همیشه امکان دارد در معرض هک شدن باشید. اما اگر هک شدید چه کار باید بکنید و در این شرایط چطور می شود اینستاگرام را آگاه کنید؟
در این باره علی اصغر زارعی – مدرس دانشگاه و کارشناس ارشد مدیریت سیستم های اطلاعاتی – به ایسنا اظهار داشت: یکی از روش هایی که تا اندازه زیادی می تواند از هک شدن شما جلوگیری کند، فعال کردن قابلیت تأیید هویت دو مرحله ای است. نکته ای که باید بدانید این است که اگر حساب شما هک شود، هکرها حساب تان را به صورت دائمی حذف می کنند و احتمال پس گرفتن آن خیلی کم و گاهی غیر امکان دارد و هیچ راهی هم برای بازگرداندن آن یا دسترسی به پست ها و استوری هایتان ندارید؛ مگر این که از آنها نسخه پشتیبان تهیه کرده باشید.
به قول او اگر هکر پس از هک کردن صفحه شما فقط پسوردتان را عوض کرده باشد، می توانید برای پس گرفتن آن اقدام کنید. پس از راه آخرین نسخه اینستاگرام وارد صفحه لاگ این شوید، Forget Password را انتخاب کنید و گزینه Need More Help را بزنید. بعد برای ارسال پیام در خصوص هک شدن حسابتان، باید مشخصات را وارد کنید.
مراحل وارد کردن مشخصات به شرح زیر است:
Email You Signed Up With: یعنی ایمیلی که با آن حساب را ثبت کردید
Contact Email: یعنی ایمیلی که برای مکاتبات با اینستاگرام به آن دسترسی دارید. حتما مطمئن باشید که به این حساب دسترسی دارید چون اینستاگرام جواب درخواست شما را به این ایمیل می فرستد؛ نوع حسابتان را باید مشخص کنید یعنی یکی از این موارد:
Company Or Brand Account: یعنی حساب شرکتی یا تجاری
Personal Account With Photos Of You: یعنی حساب شخصی با تصاویر شخصی
Personal Account With Out Photos Of You: یعنی حساب شخصی با تصاویر مستعار، به این مفهوم که هیچ عکسی از شما در این صفحه نیست. در آخر هم با انتخاب گزینه My Account Was Hacked اطلاع می دهید که حسابتان هک شده است.
در کادر Any Additional Details هم می توانید اطلاعات تکمیلی را برای اینستاگرام ارسال کنید؛ نکته این که توضیحات و اطلاعات تکمیلی باید به زبان انگلیسی باشد. بعد از راه گزینه Submit Request درخواستتان را برای اینستاگرام ارسال کنید. اینستاگرام اساساً درخواست شما را بررسی می کند و از راه ایمیلی که وارد کردید، شما را از روند حساب کاربری تان آگاه می کند.
دقت کنید، بررسی دقیق درخواست شما هم ممکن خیلی کوتاه باشد و اینستاگرام سریع به درخواست شما رسیدگی کند و هم امکان دارد هفته ها طول بکشد؛ پس صبور باشید چون راه دیگری برای پس گرفتن صفحه خود ندارید.