Rate this post

به گزارش عاشق وب سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام نمود که رجیستری موبایل وارداتی از راه مسافری از اول خردادماه لغو نخواهد شد بلکه تنها برای مسافران واقعی قابل اجرا و ثبت است چون که نمی خواهیم بستری برای قاچاق گوشی تلفن همراه حتی به صورت قانونی باز شود.
چندی قبل برخی رسانه ها از لغو شدن رجیستری موبایل وارداتی از راه مسافری از اول خردادماه اطلاع داده بودند و به نقل از حمیدرضا دهقانی نیا – سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز – گفته بودند که دیگر هیچ گوشی تلفن همراهی اجازه رجیستری از راه مسافری ندارد.
این در حالی است که این مقام مسئول به ایسنا اینگونه توضیح می دهد که به هیچ وجه موافق لغو شدن رجیستری موبایل وارداتی از راه مسافری نیستیم و نکته ای که وجود دارد این است که مقرر شده تا از این تاریخ (اول خرداد ماه) تنها مسافران واقعی بتوانند نسبت به رجیستر کردن گوشیهای تلفن همراه از این طریق اقدام نمایند و بقیه فعالان بازار باید در راه قانونی و مشخص، موبایل مورد نیاز بازار را وارد و تأمین کنند.
دهقانی نیا تاکید کرد: نباید مسیری در واردات گوشی تلفن همراه شکل بگیرد که بستری برای قاچاق این کالا باز کند حتی اگر قرار باشد این گوشیها حقوق ورودی را پرداخت کنند و در سامانه رجیستری ثبت شوند.
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: باید فرایندهای رسمی واردات گوشی تلفن همراه به قدری تسهیل شوند تا همه تاجران و واردکنندگان بتوانند برای تأمین گوشی تلفن همراه مورد نیاز بازار اقدام نمایند اما اینکه دستگاه های متولی اعلام کنند که از راه مسافری این کالا تأمین می شود و به همین سبب بازار را رها کنند مورد تأیید ما نیست و باید جلوی آن گرفته شود.