Rate this post

عاشق وب: پژوهشگران آلمانی و کانادایی برای تبدیل دی اکسید کربن به سوخت، طرحی برای ارتقاء واحدهای تهویه نمایش داده اند.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا و به نقل از فیوچریسم، سوزاندن سوخت ها برای دستیابی به انرژی، به آزاد شدن دی اکسید کربن در جو منجر می شود و می تواند به محیط زیست لطمه برساند. پژوهشگران آلمانی و کانادایی، یک طرح بنیادی در حوزه محیط زیست نمایش داده اند. آنها تصمیم گرفته اند واحدهای قدیمی تهویه هوا را تکمیل کنند تا راهی برای جذب دی اکسید کربن و تبدیل آن به سوخت تجدیدپذیر عرضه کنند.
ایده آنها این است که با تکمیل واحدهای تهویه هوا، به واحدهای خنک کننده کمک کنند تا دی اکسید کربن و بخار آب را از هوای محیط جذب کنند. سیستمی که پژوهشگران پیشنهاد کرده اند، می تواند عناصر موجود در هوا را جذب نماید و به شکل سوخت های مصنوعی مایع عرضه نماید تا به جای سوخت های فسیلی مورد استفاده قرار گیرند.
پژوهشگران باور دارند که این فناوری می تواند به انسان ها در کنترل گرمای جهانی و تغییرات اقلیمی کمک نماید. در هر حال، تبدیل دی اکسید کربن به سوخت های شیمیایی پر انرژی، چالش بزرگی به شمار می رود
فناوری جذب مستقیم دی اکسید کربن از هوا، جدید نیست. تابحال استارتاپ های بسیاری تلاش نموده اند نیروگاه هایی برای جذب دی اکسید کربن از هوا راه اندازی کنند و سرمایه های قابل توجهی باز از طرف افراد مهمی مانند بیل گیتس و شرکت های بزرگ فعال در حوزه نفت به این فعالیت ها اختصاص یافته است. پژوهشگران در این طرح جدید تلاش می کنند تا دی اکسید کربن جذب شده را به موادی تبدیل کنند که برای تولید سوخت های تجدیدپذیر مناسب هستند.

واضح است که نمی توان سیستمی خریداری کرد تا واحدهای تهویه را به یک سیستم مقابله با تغییرات اقلیمی تبدیل کند اما برنامه پژوهشگران این است که برای کاهش چشم گیر دی اکسید کربن در جو، این واحدها را ارتقا دهند. آنها باور دارند که با این کار می توان به بالاترین نقطه پیشرفت برای مقابله با تغییرات اقلیمی رسید.
پژوهشگران احتمال می دهند که این سیستم ها سپس ارتقا و راه اندازی بتوانند حدود یک تن دی اکسید کربن را در هر ساعت جذب کنند.
این پژوهش، در مجله ” Nature Communications” به چاپ رسید.

منبع: