Rate this post

عاشق وب: اخیرا محققان و کارشناسان امنیتی به کاربران آگهی داده اند که مرورگر اینترنت اکسپلورر از کامپیوتر خود بطور کلی حذف نمایند.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، چندی قبل کارشناسان و پژوهشگران فعال در حوزه امنیت سایبری به کاربران در فضای مجازی اعلام نموده اند که به هیچ عنوان از مرورگر اینترنت اکسپلورر ( internet explorer) استفاده نکنند چونکه مایکروسافت مدت ها قبل اعلام نموده بود که دیگر از این مرورگر اینترنتی پشتیبانی نکرده و برای آن باز به روز رسانی های امنیتی و نرم افزاری نمایش نخواهد داد همین امر کافی است تا دلیل محکمی به شمار بیاید تا کاربران دیگر از آن استفاده نکنند.
امنیت سایبری و حفاظت از حریم خصوصی کاربران یکی از مسائلی است که در سال های اخیر از اهمیت بیشتر و بسزایی برخوردار شده است.
اما حالا اخیرا گزارش های انتشار یافته از طرف کارشناسان امنیتی نشان داده است که علاوه بر آن که استفاده از مرورگر اینترنت اکسپلورر می تواند برای حریم خصوصی کاربران دردسرساز و خطر آفرین باشد و به هکرها اجازه نفوذ و دسترسی به اطلاعات شخصی آنها را بدهد، بلکه حتی عدم استفاده از این مرورگر اینترنتی باز می تواند به همان اندازه برای آنها خطر آفرین و از لحاظ امنیتی مشکل ساز باشد.
این کارشناسان اعتقاد دارند که نقص های امنیتی و لطمه پذیری های موجود در مرورگر مذکور این امکان را به هکرها و مجرمان سایبری می دهد تا تمامی داده های مورد نظر خودرا از کامپیوتر کاربران به سرقت برده و به آنها دسترسی پیدا کنند و برای اهداف و انگیزه های شما خود از آنها سو استفاده کنند.
برمبنای گزارشی که در وب سایت به اکونومیک تایمز آمده است، همین که نرم افزار مرورگر اینترنت اکسپلورر برای یک کامپیوتر نصب شده باشد و در صورتیکه مورد استفاده قرار نگیرد، دریچه و پنجره ای برای نفوذ و ورود هکرها و مجرمان سایبری به حساب می آید و آنها قادر خواهند بود به راحتی با استفاده از حفره های امنیتی موجود در آن به تمامی اطلاعات مورد نظر خود برسند.
این لطمه پذیری که در آخرین نسخه این مرورگر اینترنتی مشاهده شده بیشتر از همه کاربران سیستم عامل های ویندوز ۷ و ۱۰ را هدف قرار گرفته است.
بدین سان تمامی کارشناسان امنیتی از کاربران کامپیوتر و گوشیهای هوشمند درخواست کرده اند که هر چه سریع تر این برنامه را از کامپیوتر و دستگاه الکترونیکی مورد استفاده خود حذف و لغو نصب کنند تا راه ورود هکرها را به اطلاعات خود سد کرده و ببندند.