Rate this post

به گزارش عاشق وب دبیر کل سازمان نظام صنفی کامپیوتری کشور، تحول دیجیتال در دوره ای ۱۰ ساله، ۳ تریلیون دلار ارزش اقتصادی ایجاد خواهد کرد، اظهار داشت: سالانه ۵۰ میلیارد دلار تحول دیجیتال در ایران می تواند فرصت های خوبی را ایجاد کند.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، رسول سراییان شامگاه سه شنبه در جمع فعالان نظام صنفی کامپیوتری اصفهان، اظهار نمود: در شرایطی که کشور درگیر مشکلات است، فناوری اطلاعات تأثیر زیادی در حل مسائل کشور دارد و ما هم می خواهیم به دولت کمک نماییم.
وی افزود: یکی از مهمترین مسائل ما معرفی سازمان به دستگاه های مختلف بود که خوشبختانه به خوبی توانستیم این کار را انجام دهیم.
دبیر کل سازمان نظام صنفی کامپیوتری کشور با بیان این که سازمان ۷۷۰۰ شرکت، ۲۴۵۰ فروشگاه و ۱۷ هزار عضو دارد، اضافه کرد: علیرغم مشکلات در حوزه اقتصاد، در تمام دوره ها رشد اعضا داشته ایم که نشان از پویایی بخش IT است و شرکت ها علاقه مند به پیوستن این تشکل هستند.
وی با بیان این که بحث کمیسیون تخصصی بعنوان قاضی مشورتی مطرح گردیده است، اظهار نمود: تخصیص ارز با تأیید سازمان نظام صنفی انجام شده است، همینطور در بعضی از نهادهای حاکمیتی این سازمان، یک رکن شده است.
سراییان اضافه کرد: سال قبل دو نشست با وزیر افغانستان و عراق داشتیم و از امسال هم در بازار این کشورها شرکت می نماییم و معتقدیم این زمان، طلایی ترین زمان برای حضور در بازار بین المللی است.
وی با تاکید بر اینکه شرکت هایی که ظرفیت صادراتی دارند، می توانند از این فرصت استفاده کنند، افزود: امسال با رویکرد جدیدی، رویداد فناورانه کشور را برگزار خواهیم کرد، البته این رویداد به صورت استانی هم برگزار می گردد.
دبیر کل سازمان نظام صنفی کامپیوتری کشور همینطور اظهار داشت: شرکت های IT باید درمورد تحول دیجیتال و اقتصاد دیجیتال فهم دقیقی داشته باشند تا از نقش فناوری اطلاعات در صنعت و اقتصاد آگاه شوند.
وی با اشاره به اینکه در سال ۲۰۱۶ سهم اقتصاد دیجیتال از کل اقتصاد دنیا، ۱۵.۵ درصد بود، اظهار نمود: سرمایه گذاری در هر واحد اقتصاد دیجیتال، ۷.۵ برابر بازگشت سرمایه بیشتر از اقتصاد سنتی دارد.
سراییان اضافه کرد: ۱۸ درصد اقتصاد مالزی به اقتصاد دیجیتال برمی گردد و هند از ۴۱۳ میلیارد دلار به ۱۰۰۰ میلیارد دلار در این اقتصاد فکر می کند.
وی خاطرنشان کرد: تحول دیجیتال در دوره ای ۱۰ ساله، ۳ تریلیون دلار ارزش اقتصادی ایجاد خواهد کرد، ازاین رو صنایع باید ارزیابی شوند؛ همان گونه که ترکیه برای ورود فناوری اطلاعات به صنعت خود، این کار را انجام داده است.
دبیر کل سازمان نظام صنفی کامپیوتری کشور اضافه کرد: ترکیه با ایجاد برخی مراکز تحول دیجیتال، خرابی و دورریزها را می کاهد، همینطور امارات پیش بینی کرده که تا سال ۲۰۲۱ کاغذ در تراکنش اداری دبی حذف شود که تا امروز ۶۰ درصد این برنامه انجام شده است.
سراییان اضافه کرد: دولت و شهرداری ها در سال ۹۸ پولی برای خرید تجهیزات خود ندارند، اما اگر مدل پیشنهادی ما صورت گیرد دولت و شهرداری ها بدون اینکه پولی بیاورند، این مدل شکل خواهد گرفت. در جلسه ای با استانداری، هشت پروژه به معاونت های اقتصادی و منابع اجتماعی آن پیشنهاد داده ایم.
دبیر کل سازمان نظام صنفی کامپیوتری کشور با اشاره به اینکه اصفهان بعنوان قطب صنعت کشور، نرخ بیکاری آن در رتبه پنجم قرار دارد، اضافه کرد: ثروت و ارزش، دیگر در کارخانه ها نیست و امروز محورهای حوزه دولت الکترونیک، توسعه خدمات صادرات، خدمات فنی مهندسی و همینطور اصفهان هوشمند از مبحث های مهم ما به حساب می آید.