Rate this post

عاشق وب درخواست معاون رئیس جمهور آمریکا از فضانوردان ناسا
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، ظاهراً برنامه بازگرداندن فضانوردان آمریکایی به کره ماه در اواخر دهه ۲۰۲۰ میلادی، آنچنان توجه مقامات را جلب نکرده و به دنبال جلو انداختن آن هستند.
“مایک پنس” معاون رئیس جمهور آمریکا در جلسه شورای ملی فضایی اعلام نمود که ایالات متحده هم اکنون برنامه ریزی کرده مردم را حدود چهار سال زودتر از اعلام قبلی یعنی تا سال ۲۰۲۴ به ماه بازگرداند.
وی تصریح کرد که ایالات متحده به خاطر اقتصاد، امنیت ملی و وضع قوانین و مقررات و هنجارهای فضایی باید با حضور دائمی بیشتر در فضا در این حوزه پیشتاز باقی بماند.
پنس اذعان کرد که این زمان بندی جدید فشرده است اما اعتقاد دارد که امکان پذیر است. وی از فرود “آپولو ۱۱”(Apollo 11) بعنوان مثالی از سرعت ایالات متحده در انجام کارهای بزرگ فضایی در صورت ایجاد انگیزه یاد کرد.
وی پیشنهاد کرد که اگر اتحادیه پرتاب های فضایی آمریکا آماده نباشد، می توان از موشک های شرکت های فضایی خصوصی بهره جست.
اما یک مشکل اساسی در این برنامه وجود دارد و آن این که میزان بودجه این پروژه روشن نیست. باآنکه بودجه پیشنهادی سال ۲۰۲۰ ناسا به میزان کم و تا ۲۱ میلیارد دلار افزایش یافته است، اما “کتی مک” یکی از اخترفیزیکدانان ناسا می گوید که این میزان بودجه بسیار کمتر از بودجه فدرالی است که به برنامه آپولو در دهه ۱۹۶۰ میلادی اختصاص داده شد.
در حالی که بودجه فدرال برای ناسا طی دهه های اخیر به میزان قابل توجهی افزایش یافته است، اما نباید از این نکته غافل شد که هزینه های سفرهای فضایی هم با افزایش قابل ملاحظه ای روبرو است. ازاین رو اگر هدف دولت آمریکا قدم نهادن دوباره به کره ماه باشد، باید بیشتر هزینه کند.