Rate this post

عاشق وب: شرکت انرجایزر(Energizer) با همکاری شرکت فرانسوی ˮآونیرˮ(Avenir) اخیرا در کنگره جهانی موبایل بارسلونا از یک گوشی با باتری غول آسای ۱۸ هزار میلی آمپر ساعتی پرده برداری کرد که تنها با یک دفعه شارژ چندین روز کار می کند.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، اگر مردم می خواستند بهبود تنها یکی از جنبه های یک گوشی هوشمند را انتخاب کنند، بالقطع افزایش طول عمر باتری انتخاب اول خیلی از مردم بود.
در کنگره جهانی موبایل بارسلونا که حالا در حال برگزاری است، شرکت “انرجایزر”(Energizer) با همکاری شرکت “آونیر تله کام”(Avenir Telecom) یک موبایل جدید را معرفی کرده که تقریباً مشکل باتری را حل کرده است. در این همکاری وظیفه ساخت باتری به عهده انرجایزر و ساخت گوشی هوشمند بر عهده آونیر بوده است.
موبایل “P18K Pop” باتری بسیار بزرگی با ظرفیت عجیب ۱۸ هزار میلی آمپر ساعتی دارد که ظاهراً تخلیه شارژش چند هفته طول می کشد.
البته در کنار این مزیت یک عیب بزرگ باز دارد و آن شکل آجرگونه این موبایل است. چونکه باتری آن با چنین ظرفیتی اندازه بزرگی هم دارد و این سبب شده تا این گوشی به شکل عجیبی حجیم باشد. “P18K Pop” تقریباً به اندازه سه آیفون ضخامت دارد.

برای مقایسه ظرفیت باتری این گوشی با گوشیهای پرچمدار کنونی باید اظهار داشت که ظرفیت باتری همه پرچمدارهای کنونی بین ۲۰۰۰ تا ۳۵۰۰ میلی آمپر ساعت است حتی نزدیک به گوشی جدید انرجایزر باز نیست.
طبق گفته سازندگان، این گوشی قدرت کافی برای ۹۰ ساعت مکالمه مداوم، ۱۰۰ ساعت پخش موسیقی و یا دو روز کامل تماشای ویدئو را داراست. این شرکت وعده داده است که این گوشی در صورت استفاده عادی چند هفته نیاز به شارژ پیدا نکند.
لاز به ذکر است که ضخامت این گوشی ۱۸ میلی متر است. در حالیکه پرچمداران مدرن معمولاً ضخامتی بین ۷ تا ۸ میلی متر دارند.

موبایل “P18K Pop” فارغ از باتری، خاصیت های خوب دیگری باز دارد. برای مثال طبق مد امسال دارای پنج دوربین است که سه تای آنها در پشت گوشی تعبیه شده و دو دوربین باز به صورت کشویی بالای گوشی قرار داده شده است.
دوربین اصلی عقب ۱۲ مگاپیکسلی است که توسط دو دوربین ۵ مگاپیکسلی و ۲ مگاپیکسلی پشتیبانی می شود تا عمق میدان مناسب را عرضه نماید.
ترجیح داده شده است تا دوربین سلفی باز همانطور که در دستگاه های اوپو و شیائومی دیده می شود به جای تعبیه در بالای صفحه نمایش داخل گوشی قرار گیرد تا در صورت دلخواه از بالای گوشی بیرون بیاید. دو دوربین جلو باز کیفیت ۱۶ و ۲ مگاپیکسلی دارند.

صفحه نمایش این گوشی ۶.۲ اینچی است که قابلیت نمایش کیفیت فول اچ دی را دارد.
این گوشی عجیب دارای رم ۶ گیگابایتی و حافظه ۱۲۸ گیگابایتی است.
سازندگان هنوز قیمتی برای P18K Pop مشخص نکرده اند اما می گویند که فروش آن از فصل تابستان(در نیم کره شمالی) آغاز خواهد شد.