Rate this post

به گزارش عاشق وب فضانورد اماراتی در زمان پرواز به ایستگاه فضایی بین المللی از رژیم غذایی استاندارد فضانوردان روسیه استفاده خواهد کرد، اما به سفارش ویژه او خوراک اضافی از غذای عربی هم تهیه خواهد شد.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا؛ خبرگزاری روسی ریانووستی به نقل از یک منبع در مرکز آموزش فضانوردان روسیه گزارش داد، سلطان النیادی و هزا المنصوری دو شهروند امارات از سپتامبر ۲۰۱۸، برای سفر به ایستگاه فضایی بین المللی آموزش می بینند. در ابتدا، پرواز فضانورد اماراتی برای آوریل ۲۰۱۹ برنامه ریزی شد، اما بعد از حادثه پرواز ناموفق سایوز ام. اس در اکتبر ۲۰۱۸، این سفر به تعویق افتاد.
به قول پاول ولاسف رئیس مرکز آموزش فضانوردان روسیه، پرواز اولین شهروند امارات احتمالاً در انتها سال ۲۰۱۹ به مدت هشت روز صورت می گیرد. مبلغی که امارات برای این پرواز پرداخته افشا نشده است اما روسکاسموس از کیهان گردهای قبلی برای پرواز مشابه بیشتر از ۵۰ میلیون دلار درخواست کرده بود.
ولاسف می گوید، در طول اقامت در ایستگاه فضایی بین المللی، فضانورد امارات رژیم غذایی استاندارد روسیه را استفاده خواهد نمود. البته طبق معمول هر کدام از فضانوردان می توانند یک یا چند غذای اضافی به سلیقه خود انتخاب کنند. این قانون شامل حال فضانورد اماراتی هم می شود و او هم می تواند غذاهای محلی خویش را برای این سفر انتخاب کنند.
به قول وی دو نامزد امارات، چند غذای عربی را برگزیده اند. از پنج پیشنهاد آنها سه غذا به اسامی سالن (گوشت گوسفند با سبزیجات)، هوموس و ماتروب (برنج، لوبیا با مرغ یا ماهی) انتخاب شده است.
مواد اولیه برای تهیه جیره های اضافی به شرکتی که دارای مجوز برای تولید محصولات فضایی است تحویل خواهد شد تا طبق روال معمول تهیه غذاهای فضایی، پس از پخت در ظروف مخصوص بسته بندی گردد. البته پیش از ارسال به فضا باید توسط فضانوردان اماراتی آزمایش شود تا کاملاً مورد پسند آنها باشد. این شرکت از توضیح درباره شیوه تهیه و پخت غذا خودداری کرد.
گرچه هنوز زمان زیادی تا پرواز فضانورد امارات وجود دارد، اما جیره های اضافی غذاهای منتخب فضانوردان امارات باید به منظور بررسی و آزمایش عمر مفید آنها در آینده نزدیک تولید شوند.