Rate this post

عاشق وب: شرکت پست در قبال این که کارت های سوخت جامانده در این شرکت را به مالکان نمایش می کند، به ازای هر کارت سوخت ۱۰ هزار تومان از مالک خودرو دریافت می کند و با عنایت به این که ۹۲۴ هزار کارت سوخت در این شرکت مانده، جمع مبلغ اخذشده از مردم، بیشتر از ۹ میلیارد تومان میگردد.

به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، پس از آن که بازگشت کارت سوخت به چرخه سوخت گیری الزامی شد، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی اعلام نمود که ۹۲۴ هزار کارت سوخت متعلق به خودروهایی که از سال ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۷ شماره گذاری شده اند، به دلایل مختلف به دست صاحبان خودرو نرسیده و در شرکت پست مانده اند. مالکان می توانستند از راه سایت اینترنتی شرکت پست به نشانی (WWW.POST.IR) از این که کارت سوخت آنها در شرکت پست است یا خیر، اطلاع کسب کنند.

در این راستا زمانی که مالکان برای دریافت کارت سوخت از شرکت پست اقدام می کنند، این شرکت از هر یک از این افراد ۱۰ هزار تومان هزینه دریافت می کند. هزینه ای که به قول زیبا اسماعیلی – سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی – هزینه صدور کارت و متعلق به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی است.

یک محاسبه سرانگشتی نشان داده است اگر از ۹۲۴ هزار نفری که کارت سوخت آنها در شرکت پست مانده است، ۱۰ هزار تومان ستاندن شود، بیشتر از ۹ میلیارد تومان به حساب شرکت ملی پخش می رود.

در این راستا، سیدمحمدرضا موسوی خواه – مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی – با تایید این مساله که هزینه ای که شرکت پست از مردم می گیرد، به حساب این شرکت واریز می شود، به ایسنا توضیح داد: البته این مبلغ متعلق به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی نیست، بلکه صرف هزینه صدور کارت، هزینه پست و هزینه شخصی سازی میگردد. در واقع شرکت ملی پخش مبلغی دیگر هم به این مبلغ اضافه می کند تا بتواند هزینه تامین کارت را انجام دهد.

به گفته وی، این هزینه متعلق به زمان حال نیست و از روز نخست به این صورت بوده است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی افزود: هر کارت، نزدیک به دو درهم خریداری میگردد و علاوه بر آن، برای هر کارت ۴۰۰ یا ۵۰۰ تومان هزینه می نماییم و جمع هزینه حدود ۱۲ هزار تومان میگردد. هزینه پست را هم باید نظر گرفت که با این اوصاف کل هزینه ها بیشتر از ۱۶ هزار تومان می شود، اما ۱۰ هزار تومان از مردم گرفته میگردد و سایر هزینه ها را شرکت ملی پخش تامین می کند.