Rate this post

عاشق وب: مطالعات جدید نشان داده است که ˮهوش مصنوعیˮ بهتر از پزشکان می تواند شروع سرطان دهانه رحم را تشخیص دهد.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، محققان موسسه ملی سرطان درآمریکا اخیرا مطالعات جدیدی را انجام داده اند و یک الگوریتم کامپیوتری توسعه داده اند که می تواند تغییرات قبل از بروز سرطان در دهانه رحم زنان را ۱.۳ برابر بهتر از آزمایش های استاندارد موجود تشخیص دهد.
آزمایشاتی که تابحال انجام شده اند، قادر به تشخیص عفونت و التهاب نبوده اند و علاوه بر آن نتوانسته اند تغییرات قبل از بروز بیماری را تشخیص دهند.
تیم تحقیقاتی این پروژه اعلام کردند، مدل هوش مصنوعی ساخت ما سریع تر، ارزان تر و دقیق تر است و می تواند در کشورهایی که به روش های پیشرفته غربالگری دسترسی ندارند، مورد استفاده قرار گیرد.
سرطان دهانه رحم ابتدا از گردن رحم آغاز می گردد. انجمن سرطان آمریکا برآورد کرده که بیشتر از ۱۳ هزار زن آمریکایی در سال ۲۰۱۹ به این سرطان گرفتار خواهند شد که این تعداد به مرگ ۴هزار و ۲۰۰ نفر زن آمریکایی منجر خواهد شد.
این الگوریتم هوش مصنوعی جدید می تواند در غربالگری سرطان دهانه رحم مقرون به صرفه تر باشد.
محققان امیدوارند در آینده بتوانند این الگوریتم را در گوشیهای همراه اجرا کنند تا هر زنی در هر نقطه از جهان بتواند با استفاده از تصاویر دهانه رحم از نتیجه آزمایش خود به سرعت آگاهی یابد.