Rate this post

به گزارش عاشق وب شرکت آمریکایی ˮSarcos Roboticsˮ به تازگی یک اسکلت پوشیدنی توسعه داده که کاربران توسط آن می توانند به سرعت صدها پوند مواد را برداشته و بلند کنند.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، این شرکت به لطف فناوری پیشرفته موفق به توسعه این اسکلت پوشیدنی مقاوم شده است. اسکلت پوشیدنی مذکور تمام بدن را می پوشاند و درون آن باتری تعبیه شده است. بنابر برنامه ریزی ها این اسکلت اوایل سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد.
بعد از سال ها تلاش حالا شرکت، “Sarcos” موفق به توسعه این اسکلت که “Guardian XO Max” نام دارد، شده است. این اسکلت پوشیدنی می تواند باهر بار شارژ، تا هشت ساعت کار کند. باتری های این اسکلت مجهز به رابط های “اتصال گرم”(hot swapped) هستند. این به آن معنا است که باتری های خالی را می توان با باتری های جدید جایگزین کرد.
حدودا تمامی وسایلی که دارای حافظهٔ فلش هستند، برای ارتباط با کامپیوتر از رابط های اتصال گرم(Hot swapping) استفاده می نمایند. اتصال گرم به این معناست که کاربر می تواند وسیلهٔ دارای حافظهٔ فلش را در هنگام روشن بودن کامپیوتر به آن متصل کند. ازاین رو برای متصل کردن این وسایل به کامپیوتر نیاز نیست کامپیوتر را خاموش کرد و سپس آنها را به کامپیوتر متصل نمود.
“بن ولف”(Ben Wolff) مدیرعامل شرکت Sarcos Robotics اظهار داشت: ما با نوآوری هایمان در بهینه سازی مصرف انرژی، توانسته ایم کاری را انجام دهیم که هیچ شرکت رباتیک دیگری در دنیا قادر به انجام چنین کاری نبوده است.
با پوشیدن Guardian XO Max کاربر می تواند اجسامی حدود ۱۰۰ پوند(۴۵ کیلوگرم) را بلند کرده و احساس کند که یک جسم ۵ پوندی (۲.۲ کیلوگرم) را برداشته است.
قیمت اصلی این اسکلت های پوشیدنی معلوم نیست اما چیزی که مشخص است این است که این اسکلت های پوشیدنی به صورت جداگانه فروخته نخواهند شد.
در مصاحبه ای که مدیرعامل این شرکت با مجله ” آی تریپل ئی اسپکتروم”(IEEE Spectrum) انجام داد، اظهار داشت: بسته کامل Guardian XO Max، همچون نصب، تعمیر و نگهداری و نظارت، حدودا معادل ۲۵ دلار در هر ساعت خواهد بود.