Rate this post

به گزارش عاشق وب مایکروسافت می خواهد با یک سرمایه گذاری ۲۵ هزار دلاری به الگوریتمی مبتنی بر هوش مصنوعی دست پیدا کند که قادر خواهد بود احتمال آلوده شدن ویندوز کاربران به بدافزار را پیش بینی نماید.

به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، این روزها که فناوری های نوینی همچون هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی توسط غول های تکنولوژی و شرکت های فعال در این حوزه از استقبال و محبوبیت خاص و بسزایی برخوردار شده است، به نظر می آید که مقرر است وارد حوزه افزایش امنیت سایبری هم شده و به کاربران کامپیوتر های شخصی و موبایل این امکان را بدهد تا در مقابل نفوذ بدافزار و ویروس های کامپیوتری مقاومت بیشتری داشته باشند و قربانی حملات سایبری و سرقت اطلاعات خصوصی نشوند.

حالا تازه ترین گزارش های انتشار یافته در زد دی نت از آن حکایت می کند که مایکروسافت می خواهد با توسعه فناوری هوش مصنوعی و بکارگیری آن به سیستم عامل ویندوز در کامپیوتر های شخصی اجازه پیش بینی برای حملات سایبری و بدافزاری را بدهد.

کارشناسان و تحلیلگران برآورد کرده اند این پروژه در صورت موفقیت، قادر خواهد بود به میزان قابل توجهی آمار حملات سایبری و بدافزاری به کامپیوتر های شخصی میلیون ها کاربر در جهان را کم کند و به حفاظت بیشتر از اطلاعات شخصی و محرمانه ای که هر ساله از میلیون ها قربانی در سراسر جهان به سرقت می رود، کمک بسزایی خواهد نمود.

طبق گزارش های انتشار یافته، آمار حملات سایبری و هک در سال ۲۰۱۷ به اوج خود رسیده است و برآوردها هم از آن حکایت می کند که رکورد حملات سایبری در سال آینده میلادی ۲۰۱۸ شکسته خواهد شد.

بدافزارها، باج افزارها و حملات DDOS همچون تهدیدهای امنیتی بودند که از سال ۲۰۱۶ کاربران فضای مجازی را در معرض خطر حملات سایبری قرار داده اند و باعث لو رفتن اطلاعات شخصی و محرمانه آنها شده است.

همانطور که در اخبار گذشته اشاره شده است، سالانه شرکت ها و سازمان های دولتی و خصوصی بزرگی در سراسر جهان متحمل خسارات و صدمه های جبران ناپذیری می شوند که همچون مهم ترین آنها می توان به حمله سایبری به شرکت مالی اکوئیفاکس در آمریکا، سازمان بهداشت و سلامت در انگلستان، وزارت خانه های خیلی از کشورها اشاره نمود.

بنابراین می توان گفت خطر حملات سایبری در کمین تمامی افراد، کاربران و شرکت های کوچک و بزرگ در جهان است و دیگر نمی توان ادعا کرد که کسی از گزند و خطرات حملات سایبری در امان است.

مایکروسافت، به عنوان شرکت توسعه دهنده سیستم عامل ویندوز به نظر می آید با اتخاذ این تصمیم می خواهد امنیت سایبری ویندوز به عنوان محبوب ترین سیستم عامل کامپیوتر در جهان را افزایش دهد و در این زمینه هم می خواهد ۲۵ هزار میلیارد دلار هزینه و سرمایه گذاری کند تا به الگوریتم مبتنی بر هوش مصنوعی جدیدی دست پیدا کند تا در صورت نفوذ هرگونه بدافزار بالافاصله با آن روبرو شود.