Rate this post

به گزارش عاشق وب شرکت مایکروسافت با پشت سرگذاشتن اپل در بازارهای سهام روز جمعه، عنوان گران ترین شرکت سهامی عام در جهان را به خود اختصاص داد.

به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، در معاملات بازار سهام در هفته گذشته که بارها ارزش کل سهام شرکت مایکروسافت از اپل سبقت گرفته بود، هر بار اپل در جایگاه نخست قرار می گرفت اما بالاخره با بسته شدن بازار در معاملات روز جمعه برای اولین بار مایکروسافت توانست اپل را شکست دهد و در صدر گران قیمت ترین شرکت سهامی عام قرار بگیرد.

هم زمان با بسته شدن بازارهای سهام ایالات متحده آمریکا در نیمه شب گذشته، قیمت هر سهم از شرکت مایکروسافت در ۱۱۰.۸۹ دلار ایستاد و ارزش بازار آن به ۸۵۱.۲ میلیارد دلار رسید این در حالیست که قیمت هر سهم اپل در انتها این معاملات به ۱۷۸.۵۸ دلار رسید و ارزش کل این شرکت معادل ۸۴۷.۴ میلیارد دلار شد که با فاصله کمی از مایکروسافت در رتبه دوم جای گرفت.

رویترز نوشت: با بسته شدن بازارهای سهام آمریکا در نیمه شب گذشته، قیمت هر سهم مایکروسافت ۱۱۰.۸۹ دلار شد و بر مبنای آخرین تعداد سهام اعلام شده این شرکت که ۱۹ اکتبر در داده های اداره اوراق و بورس آمریکا ثبت شده است، ارزش بازار آن به ۸۵۱.۲ میلیارد دلار رسید.

در صورتی که مایکروسافت بتواند این روند را حفظ کند و عنوان گران قیمت ترین شرکت جهان امسال را همچنان از آن خود کند، این اولین باری خواهد بود که از سال ۲۰۰۲ تابحال در جایگاه نخست و جلوتر از اپل قرار گرفته است.