Rate this post

عاشق وب: رئیس مرکز آپای (آگاهی رسانی و پشتیبانی امور کامپیوتر ای) دانشگاه شیراز اعلام نمود که نهمین گردهمایی متخصصین فضای سایبری کشورهای اسلامی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پنجم تا هشتم آذرماه در این کلانشهر برگزار می گردد.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، محمدحسین شیخی سه شنبه ۲۹ آبان در یک کنفرانس خبری با بیان این خبر اضافه کرد: مراکز واکنش به رخدادهای سایبری کشورهای اسلامی هر ساله به منظور تبادل نظر و استفاده از جریبات هم این گردهمایی را برگزار می کنند که نهمین آن به میزبانی ایران و شهر شیراز در دستور کار قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه بررسی تهدیدات فضای مجازی سایبری با تاکید بر شبکه های اجتماعی و برنامه های کاربردی موبایل محور اصلی این گردهمایی است، اظهار داشت: متخصصین فضای سایبری از کشورهای عمان، اندونزی، ازبکستان، بنگلادش، ایران، مالزی، پاکستان، برونئی و سودان در این گردهمایی حضور دارند.
رئیس مرکز آپای دانشگاه شیراز اجرای پروژه های مشترک بین کشورهای اسلامی در گردهمایی های برگزار شده تابحال را از مهمترین خروجی این مهم طی سال های گذشته عنوان نمود و اضافه کرد: کشور ایران باز در این اجرای این پروژه ها مشارکت دارد.
شیخی با اشاره به نمایش ۱۴ مقاله از مراکز آپای دانشگاه های کشور در این گردهمایی، اشاره کرد: در این گردهمایی هفت متخصص از کشورهای اسلامی شرکت کننده به ایراد سخن درباب آخرین دستاوردهای خود در حوزه سایبری کشور متبئوع می پردازند.
وی با اشاره به اینکه مرکز آپای دانشگاه شیراز تابحال ۳۰ دوره آموزشی خصوصاً در بخش صنایع برگزار کرده است، اظهار داشت: مراکز آپای دانشگاه های کشور به فراخور دامنه کاری در بخش های مختلف ورود کرده اند که دانشگاه شیراز باز در حوزه صنعت مشغول به فعالیت است.
رئیس مرکز آپای دانشگاه شیراز با اشاره به اینکه روزانه هزاران حمله سایبری به جمهوری اسلامی ایران انجام می شود، اظهار نمود: احداث اختلال در عملکرد پایدار سازمان ها و صنایع یکی از اهداف اصلی دشمنان جمهوری اسلامی است.
شیخی تصریح کرد: افتتاحیه رسمی این گردهمایی چهارشنبه هفتم آذرماه با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در هتل همای شیراز برگزار می گردد.