Rate this post

عاشق وب: سازمان تحقیقاتی ˮVerilyˮ چهار سال پیش برای توسعه لنزهای چشمی اقدام نمود که تولید کرده بود که بتوانند قند خون را تشخیص دهند ولی الان این موسسه تصمیم دارد که این پروژه را به کلی لغو کند.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، در سال ۲۰۱۴ بود که سازمان تحقیقاتی “Verily” یک لنز تماسی عرضه داد که برای اندازه گیری سطح گلوکز دیابتی ها طراحی شده بود.
این سازمان تحقیقاتی که وابسه به “آلفابت” است، به بررسی و مطالعه علوم زیستی می پردازد.
ایده ساخت این لنز به این خاطر بود که راهی برای اندازه گیری دقیق تر و آسان تر قند خون به دست آید.
ولی شرکت سازنده الان تصمیم گرفته است که این پروژه را لغو کند. چونکه کار تحقیقاتی محققان پروژه نشان داد که اندازه گیری دقیق گلوکز خون با استفاده از اشک چشم امری دشوار است.
دیابت به مشکل رو به رشد در جهان تبدیل گشته و افراد مبتلا به این بیماری باید روزانه سطح گلوکز خویش را کنترل کنند، چونکه قند خون کنترل نشده، آنها را در معرض طیفی از مشکلات کوتاه مدت و بلند مدت شامل صدمه به چشم ها، کلیه و قلب قرار می دهد. در این لنز هم گلوکز در محیط چشم اندازه گیری می شد.
با این وجود موسسه “Verily” دو طرح دیگر راجع به لنزهای تشخیص دهنده قند خون دارد که در حال پیگیری آنها است.
این موسسه همینطور لنزی هوشمند عرضه داده بود که مجهز به یک دوربین جاسازی شده بود و به نابینایان در تشخیص مسیر و شناخت افراد کمک می کرد.
این لنز دارای خصوصیت هایی مانند زوم کردن و همینطور عرضه امکاناتی برای کمک به نابینایان بود.
تحلیل های انجام شده توسط این لنز تماسی، داده های تصویری خام دوربین را پردازش کرده و در نهایت، داده های تصویری پردازش شده ای را در خصوص اینکه شخص نابینا در حال نزدیک شدن به یک تقاطع و یا نزدیک شدن یک خودرو به تقاطع است، عرضه می کرد.
این موسسه اعلام نمود که هنوز هم در حال کار و تلاش در پروژه هایی است که به تشخیص آسان تر قند خون کمک کنند.