Rate this post

عاشق وب: گوگل اعلام نموده که می خواهد مرورگر گوگل کروم را با مسدودسازی تبلیغات آلوده و مخرب فعال در وب سایت های مختلف، ایمن سازد.

به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، با عنایت به آنکه این روزها امنیت سایبری اپلیکیشن و سرویس های مختلف اینترنتی و همینطور حفاظت از حریم خصوصی کاربران از اهمیت خاص و بسزایی برخوردار شده است، حالا گوگل به عنوان شرکت توسعه دهنده مرورگر گوگل کروم اعلام نموده که می خواهد با حذف و مسدودسازی تبلیغات مخرب و آلوده که معمولا در وب سایت های پربیننده و پرطرفدار وجود داشتند، به افزایش امنیت سایبری کاربرانش کمک نماید و بدین ترتیب به کاربران و همه منتقدانش نشان دهد که در مورد حفاظت از حریم شخصی کاربرانش بسیار جدی و مصمم است.

البته این اولین باری نیست که گوگل چنین اقدامی را انجام می دهد بلکه بارها با گسترش تبلیغات و آگهی های حاوی بدافزار مقابله کرده و مانع نمایش آنها برای مخاطبان و کاربرانش وب سایت های مختلف شده است.

اما نسخه ۷۱ این مرورگر اینترنتی میزبان تصمیم جدید گوگل برای مقابله با آدرس های جعلی، تبلیغات آلوده به بدافزار و هر لینکی که شما را به وب سایت های نامربوط و مخرب می برد، خواهد بود.

طبق گزارش وب سایت the verge، این نسخه جدید که مقرر است در ماه آینده میلادی، دسامبر ۲۰۱۸ به صورت عمومی برای همه کاربران مرورگر اینترنتی گوگل کروم منتش و عرضه گردد، به صاحبان وب سایت های اینترنتی که از این تبلیغات آلوده میزبانی می کنند، ۳۰ روز مهلت داده است تا این آگهی ها را از وب سایت خود حذف نمایند در غیر این صورت گوگل به صورت کلی آن وب سایت را مسدود خواهد نمود.

البته این در شرایطی است که گفته می گردد می توان این قابلیت را در مرورگر گوگل کروم غیرفعال کرد اما کارشناسان فعال در حوزه فناوری بر این باورند که قابلیت مذکور به صورت تنظیمات پیش فرض روی این مرورگر باقی بماند بهتر است، چراکه به افزایش امنیت سایبری کاربران منجر خواهد شد.