Rate this post

عاشق وب: پژوهشگران انگلیسی و اسپانیایی، نرم افزاری مبتنی بر هوش مصنوعی طراحی نموده اند که می تواند گزارش های جعلی سرقت را شناسایی کند.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، گاهی اوقات افرادی برای دریافت خسارت از بیمه، به دروغ ادعا می کنند که اموالشان دزدیده شده است و گزارشی در همین رابطه به پلیس عرضه می دهند اما شاید نرم افزاری که برای تشخیص چنین گزارش هایی طراحی شده، بتواند گزارش های جعلی را شناسایی کند.
این نرم افزار موسوم به “وریپول”(VeriPol) که توسط دانشمندان “دانشگاه کاردیف”(Cardiff University) انگلستان و “دانشگاه کارلوس سوم مادرید”(UC3M) در اسپانیا طراحی شده، با داده های گزارش های جعلی موجود در اداره پلیس مورد آموزش قرار گرفته است. این نرم افزار با استفاده از “پردازش زبان های طبیعی”(NLP) که یکی از انواع هوش مصنوعی است، الگوهای زبانی که بیشتر در این گونه گزارش ها تکرار شده، شناسایی می کند.
وریپول می تواند گزارش های جعلی که جملات کوتاهی دارند و شامل جزئیات مربوط به سارق، حادثه و اظهارات شاهدان نمی شوند یا گزارش هایی که بلافاصله بعد از رخ دادن سرقت، به پلیس رسیده اند، شناسایی کند.
این نرم افزار در اولین آزمایش روی مجموعه ای شامل ۱۰۰۰ گزارش، گزارش های جعلی را با دقت ۸۰ درصد شناسایی کرد.
وریپول هم اکنون، در ادارات پلیس اسپانیا به کار گرفته شده است.
دکتر “خوزه کاماچو کولادوس”(Jose Camacho-Collados)، از نویسندگان این پروژه اظهار داشت: پژوهش ما، بینش جدیدی در مورد افرادی که به پلیس دروغ می گویند عرضه می دهد.
این پژوهش، در مجله “Knowledge-Based Systems” به چاپ رسید.