Rate this post

عاشق وب: مدیرعامل موسسه مشاوره مالی deVere برآورد کرده است که ارزش ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده همچون بیت کوین تا یک دهه آینده، پنج هزار برابر رشد پیدا خواهد نمود.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، طی چند سال اخیر ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده بسیاری هم چون بیت کوین، مونرو، ریپل و اتریوم از محبوبیت و استقبال بی نظیری برخوردار شده و کاربران بسیاری در جهان به دنبال استخراج و تبدیل پول های خود به ارزهای دیجیتالی هستند؛ چراکه این روزها خیلی از افراد با خرید و استخراج این ارز توانسته اند به پول زیادی دست پیدا کنند.

براساس گفته های تحلیلگران، زمانی که بیت کوین در سال ۲۰۰۹ برای اولین بار در بازارهای جهانی ظهور پیدا کرد، ارزش آن حتی از یک دلار هم کمتر بود اما در ماه های گذشته حتی تا مرز ۲۰ هزار دلار هم رسید. درواقع، فناوری بیت کوین که یک پول رمزنگاری شده است، این امکان را به کاربران می دهد که بدون نیاز به هیچ بانکی مبادلات مالی خویش را انجام دهند و همینطور هویت طرفین معامله هم ناشناس باقی می مانند.

اما حالا در چند سال اخیر، استقبال از ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده همچون بیت کوین رو به رشد و افزایش بوده است به گونه ای که نایجل گرین، مدیرعامل موسسه مشاوره مالی deVere پیش بینی کرده است که ارزش ارزهای دیجیتالی رمزپایه طی ۱۰ سال آینده رشد قابل ملاحظه ای را تجربه خواهد نمود و بیشتر از پنج هزار برابر افزایش پیدا خواهد نمود.

طبق گزارش وب سایت Smartereum، او همینطور بر آورد کرده است که بیت کوین در بین ارزهای دیجیتالی موجود اهمیت کمتری پیدا خواهد نمود این در حالیست که سایر ارزهای رقیب از ارزش و اهمیت بیشتری به نسبت برخوردار خواهند شد.

وی در ادامه سخنانش بارها تصریح کرد که روند افزایشی و صعودی بازار ارزهای دیجیتالی تا سال ۲۰۲۸ میلادی ( ۱۰ سال آینده) ادامه پیدا خواهد نمود.

با گسترش روزافزون محبوبیت و استقبال از ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده در جهان، صرافی و مراکز بزرگی در زمینه خرید و فروش و سرمایه گذاری در این حوزه آغاز به فعالیت نموده اند که یکی از مهم ترین آن ها کوین بیس است که برایان آرمسترانگ، مدیرعامل آن اخیرا در گفت وگو با گزارشگر تک کرانچ، از افزایش بی سابقه استقبال کاربران از این نوع سرمایه گذاری اطلاع داده و گفته است که مشتریان ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده تا پنج سال آینده به یک میلیارد نفر افزایش پیدا خواهد نمود.

بیت کوین از سال ۲۰۰۹ میلادی ارائه شد و به تدریج به مشهورترین ارز دیجیتالی در سراسر جهان که ارزش بسیار بالایی پیدا کرد، تبدیل شد. گفته می گردد ارزهای دیجیتالی رمزپایه غیرقابل هک هستند و باید به صورت ناشناس و با استفاده از سخت افزارهای قدرتمندی از پلتفرم های مخصوص استخراج این نوع ارزهای مجازی، استخراج یا به اصطلاح ماینینگ شوند.

بسیاری از کشورهای جهان در تلاشند تا این پول بی افسار را کنترل کرده و معاملات با آنرا تا حد امکان محدود کنند؛ چراکه آن ها بر این باورند بیت کوین به تجارت های غیرقانونی و غیرمجاز هم چون تجارت اسلحه، تجهیزات تروریستی، قاچاق دارو و مواد مخدر دامن زده و به دلیل آنکه مقامات قضایی و پلیس نمی توانند طرفین معامله را شناسایی و ردگیری کنند، سبب سهولت استفاده از آن می گردد. این درحالیست که برخی دیگر از کشورها با وضع قوانین دقیق و درست، استفاده از این ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده را مجاز اعلام نموده اند.