Rate this post

عاشق وب: گروهی از آدم ربایان و سارقان در آفریقای جنوبی در قبال آزادی یک تاجر، از وی ۵۰ بیت کوین دریافت کرده اند.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت Bitcoin Exchange Guide، با عنایت به افزایش محبوبیت و استقبال از ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده همچون بیت کوین، به نظر می آید که سارقان و آدم ربایان هم به سمت وسوی استفاده از بیت کوین و ارزهای مشابه آن روی آورده اند.

بر اساس گزارش های منتشره، آدم ربایان آفریقایی بعد از دو ماه گروگان گیری یک تاجر و سرمایه گذار ثروتمند که در شهر کیپ تاون آفریقای جنوبی سکونت داشت، به ازای آزادی وی درخواست کرده بودند که ۵۰ بیت کوین دریافت نمایند.

با اینکه از جزئیات و شیوه پرداخت این تعداد بیت کوین به سارقان خبری منتشر نشده است، اما به نظر می آید که آن ها بعد از دریافت مقدار معین وی را آزاد کرده اند. این تاجر که مالک سوپرمارکت های زنجیره ای Foodworld در آفریقای جنوبی بوده است، دو ماه پیش هنگامی که در حال رانندگی به محل کار خود بود، توسط سارقان مسلح ربوده شد و سپس در قبال آزادی و رهایی وی، از خانواده و آشنایانش درخواست دریافت مبلغی پول به ارز دیجیتال رمزنگاری شده بیت کوین کرده بودند.

ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده که مدتهاست به نظر می آید جایگزین پول نقد شده است، حالا در حال ورود به بازی های پلید سارقان و آدم ربایان، قاچاق چیان اسلحه و مواد مخدر است چراکه یکی از بزرگترین مزیت های جابجایی پول با استفاده از ارزهای دیجیتال، قابلیت عدم ردیابی و پیگیری از جانب مراجع قضایی و پلیس را داراست که کار را برای سارقان و تبهکاران آسان کرده است.
درواقع، فناوری بیت کوین که یک پول رمزنگاری شده است، این امکان را به کاربران می دهد که بدون نیاز به هیچ بانکی مبادلات مالی خویش را انجام می دهند و همینطور هویت طرفیت معامله هم ناشناس باقی می ماند.
خیلی از کشورهای جهان در تلاش هستند تا این پول بی افسار را کنترل کرده و معاملات با آن را تا حد امکان محدود کنند چراکه آن ها بر این باورند بیت کوین به تجارت های غیرقانونی و غیرمجاز همچون تجارت اسلحه، تجهیزات تروریستی، قاچاق دار و مواد مخدر دامن زده و به دلیل آنکه مقامات قضایی و پلیس نمی توانند طرفیتن معامله را شناسایی و ردگیری کنند، سبب سهولت آن می گردد.
بیت کوین طی سال جاری، بعد از افزایش تقاضاهای سازمان دهی شده جهت استفاده از ارزهای رمزگذاری شده و توسعه مصر ف اصلی و مالی از آن، بیش از ۹۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است. طی سال های اخیر، ارز مجاز ی بیت کوین توانسته است ارزش بسیار بالایی را برای خود ثبت کند و در آخرین مبادلات بازار جهانی، بیت کوین با رسیدن به نزدیک ۲۰ هزار دلار رکورد جدیدی را ثبت کند.