Rate this post

عاشق وب: پژوهشگران دانشگاه ˮام.آی.تیˮ، برای درک بهتر حرکات بدن انسان، سیستمی ابداع نموده اند که مجسمه سه بعدی بدن را عرضه می دهد.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا و به نقل از ام.آی.تی نیوز، درک حرکات بدن برای همه گونه های جاندار کارآمد است چونکه می تواند در یافتن بهترین زاویه بدن به آنها کمک نماید.
با درک حرکات بدن، فوتبالیست ها می توانند بهترین زاویه را برای پرتاب توپ انتخاب کنند و جانوران هم قادر به انتخاب بهترین حالت برای شکار هستند اما ویدئوهای ضبط شده از این حرکات نمی توانند تصویر کاملی عرضه کنند.
دلیل ارئه ندادن تصویر کامل این است که فیلم ها و تصاویر ضبط شده برای بررسی حرکات بدن، دوبعدی هستند و ساختار سه بعدی خاصی از یک شخص یا شیء عرضه نمی دهند. ما نمی توانیم بدون بررسی هندسه کامل، حرکات کوچک و جزئی که به ما در حرکت سریع تر کمک می کنند، درک نماییم.
پژوهشگران “آزمایشگاه علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی” (CSAIL) دانشگاه “ام.آی.تی” (MIT) موفق شده اند راه بهتری برای درک حرکات پیچیده بدن ابداع کنند.
آنها سیستم جدیدی ابداع نموده اند که در آن از الگوریتم جدیدی استفاده می گردد. این الگوریتم می تواند با استفاده از دو ویدئوی دوبعدی، مجسمه های حرکتی سه بعدی عرضه نماید که چگونگی حرکت کردن بدن انسان را مشخص می کنند.
این سیستم موسوم به “مو اسکالپ” (MoSculp)، علاوه بر تجسم جذاب زیبایی شناسی شکل و زمان، می تواند جزئیات بیشتری در مورد حرکت ورزشکاران حرفه ای و یا هر کسی که برای اصلاح حرکات فیزیکی خود تلاش می کند، عرضه نماید.

“زیومینگ ژانگ” (Xiuming Zhang)، دانشجوی دکتری دانشگاه ام.آی.تی و نویسنده ارشد این پژوهش اظهار داشت: شما می توانید فیلمی از یک تنیس باز و فیلمی از خودتان را در حال یادگیری تنیس به سیستم عرضه دهید. سپس سیستم، مجسمه حرکتی تنیس باز و شما را به صورت سه بعدی می سازد و به این ترتیب، می توانید حرکات آنها را با هم مقایسه کنید. در نتیجه، قادر به درک بهتر و جامع حرکت و اصلاح آن خواهید بود.
از آنجا که مجسمه های حرکتی، سه بعدی هستند، کاربران می توانند برای هدایت و دیدن آنها از زوایای متفاوت، از یک رابط کامپیوتری استفاده کنند و اطلاعات مربوط به حرکت را عرضه کنند.
این گروه پژوهشی، مقاله خویش را در کنفرانس ” UIST” برلین عرضه خواهد کرد.