Rate this post

عاشق وب: برخی گزارش ها حاکی می باشد که مدیر ارشد شرکت چینی علی بابا، از بزرگ ترین شرکت های فعال در تجارت الکترونیکی در جهان، می خواهد از سِمت خود کناره گیری کند.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت the verge، جَک ما، کارآفرین چینی که موسس شرکت چینی علی باباست، با مالکیت تعدادی از بزرگ ترین وب سایت های تجاری و آنلاین جهان، هم اکنون سومین فرد ثروتمند کشور چین به حساب می آید.

جک ما بعنوان موسس و رئیس هیات مدیره شرکت چینی علی بابا (Alibaba)، یکی از بزرگ ترین شرکت های تجارت الکترونیک چین است که حالا به نظر می آید می خواهد به دوران بازنشستگی نزدیک شده و از سمت خود در این شرکت کناره گیری کند.

شرکت علی بابا که نمونه چینی شرکت آمریکایی آمازون است و به منظور رقابت و به چالش کشاندن آن وارد این عرصه شد. علی بابا (Alibaba) در سال ۱۹۹۹ میلادی توسط وی تاسیس و افتتاح شد تا به فروش آنلاین محصولات گوناگون در سراسر جهان بپردازد.

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که شرکت علی بابا موفقیت روزافزون و میزان بالای سودآوری خویش را مرهون تلاش و سیاست های هوشمندانه جک ما، بعنوان موسس و رئیس هیات مدیره این شرکت است.