Rate this post

عاشق وب: خیلی از منتقدان فعال در حوزه تکنولوژی از شکل و ظاهر اسپیکر هوشمند سامسونگ انتقاد کرده و می گویند گلکسی هوم اصلا شباهتی به یک اسپیکر هوشمند ندارد.

به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت the verge، از آنجائیکه سال ۲۰۱۷ میلادی سالی مملو از محصولات جدید و شگفت انگیز در عرصه تکنولوژی و اشیای هوشمند بود، یکی از بزرگترین رقابت ها میان غول های تکنولوژی بر سر تولید و عرضه اسپیکرهای هوشمند صورت گرفت.

چند روز پیش بود که سامسونگ طی رویدادی از بعضی از محصولات جدید خود همچون گلکسی نوت ۹ و نسخه جدید اسپیکر هوشمند گلکسی هوم رونمایی نمود و درباره خصوصیت و قابلیت های آن سخن گفت. اما حالا خیلی از تحلیلگران و منتقدان فعال در حوزه فناوری، بر این باورند که این شرکت کره ای باید توجه و دقت بیش تری برروی طراحی شکل و ظاهر این اسپیکر هوشمند می کرد چراکه به باور آن ها، گلکسی هوم به هر چیزی شباهت دارد بجز یک اسپیکر هوشمند!

البته برخی دیگر از منتقدان می گویند بیکسبی همچون پسرعموی اسپیکر هوشمند گوگل هوم است با این تفاوت که خیلی از زیبایی ها و جذابیت های بصری آن را هم ندارد، چراکه وجود سه پایه کوچک در زیر آن، گلکسی هوم را بیشتر شبیه به یک اجاق گاز قدیمی کرده است و با اینکه نسخه جدیدتر و مدرن تر اسپیکرهای هوشمند هوم پاد اپل، گوگل هوم و اکوی آمازون است، طراحی قدیمی و نازیباتری نسبت به آن ها دارد.

اسپیکرهای هوشمند به کاربران این امکان را می دهند تا درصورت داشتن مشغله وسائل خانگی خویش را با دستورهای صوتی کنترل کنند، به عنوان مثال، از وضعیت آب و هوا و جدیدترین اخبار آگاه شده، تایمر و زنگ اخطار برای خود تنظیم کنند یا با دوستان و خانواده خود تماس برقرار کنند.

ایالات متحده آمریکا بزرگترین کشور مصرف کننده اسپیکرهای هوشمند در جهان به حساب می آید که از این محصولات جدید طرفداری می کنند. خیلی از تحللیگران بر این باورند که اسپیکرهای هوشمند سریع تر از ابزارهای واقعیت مجازی و افزوده به رشد خود ادامه داده و در سال ۲۰۱۸ سهم بسیار بیشتری از بازار ابزارهای هوشمند و دیجیتال را از آنِ خود خواهند کرد.

از بهترین و محبوب ترین اسپیکرهای هوشمند مبتنی بر دستیارهای صوتی می توان به آمازون اکو، هوم پاد اپل، گوگل هوم مینی و ماکس و کورتانای مایکروسافت اشاره نمود.