Rate this post

عاشق وب: آژانس فضایی آمریکا (ناسا) اسامی ۹ زن و مرد فضانوردی که با فضاپیماهای حمل خدمه ˮبوئینگˮ و ˮاسپیس ایکسˮ به ایستگاه فضایی بین المللی خواهند رفت را اعلام نمود.

به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، ۹ زن و مرد که مقرر است نخستین مأموریت های سفینه “استارلاینر بوئینگ”(CST-۱۰۰ Starlinger) و “دراگون اسپیس ایکس”(SpaceX Crew Dragon) را انجام دهند، در یک مراسم که پخش زنده می شد، عرضه شدند.

امروز ناسا ۹ فضانورد آمریکایی را که برای نخستین بار از سال ۲۰۱۱، از خاک آمریکا به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) فرستاده خواهند شد را در مراسمی معرفی نمود.

اسامی این ۹ فضانورد که در عکس مشخص هستند، از چپ به راست عبارت است از سونی ویلیامز، جاش کاسادا، اریک بو، نیکول مان، کریس فرگوسن، داگ هارلی، باب بنکن، مایک هاپکینز و ویکتور گلوور. (Suni Williams، Josh Cassada، Eric Boe، Nicole Mann، Chris Ferguson، Doug Hurley، Bob Behnken، Mike Hopkins، Victor Glover)

این خدمه برای نخستین تست های پروازی همراه با سرنشین فضاپیماهای استارلاینر و دراگون در نظر گرفته شده اند.

این رویداد به صورت آنلاین پخش گردید و توسط “جیم برایداستاین” مدیر ناسا برگزار گردید.

این ۹ فضانورد زن و مرد ابتدا همراه با هم پا به صحنه گذاشتند و سپس به پرسش های مردم در برنامه “ردیت”(Reddit) پاسخ دادند.

اریک بو، کریس فرگوسن و نیکول مان، بعنوان خدمه ای معرفی شده اند که در آزمایش پرواز کپسول بوئینگ در اواسط سال ۲۰۱۹ قرار می گیرند و جاش کاسادا و سونی ویلیامز هم نخستین ماموریت بعد از صدور مجوز را انجام خواهند داد.

در طرف مقابل، باب بنکن و داگ هارلی هم بعنوان فضانوردانی عرضه شدند که در پرواز آزمایشی کپسول دراگون در آوریل ۲۰۱۹ شرکت خواهند داشت و ویکتور گلوور و مایک هاپکینز نخستین ماموریت بعد از صدور مجوز دراگون را اداره خواهند کرد.

همکاری دو شرکت فضایی “بوئینگ” و “اسپیس ایکس” با ناسا توسط توسعه و ساخت سفینه های حمل خدمه “استارلاینر” و “دراگون”، بخشی از برنامه خدمات تجاری ناسا است که می خواهد نسل جدیدی از فضاپیماهای سرنشین دار را بسازد.

هدف این است که سیستم هایی را به نمایش بگذارند که خدمه را با امنیت کامل به مدار زیرین زمین می فرستند تا به گسترش فعالیت های تحقیقاتی و اکتشافات در ایستگاه فضایی بین المللی منجر شود.

ایستگاه فضایی بین المللی همیشه برای ناسا در زمینه پرواز طولانی مدت و همینطور مأموریت های مربوط به ماه، مریخ و دیگر سیارات، حیاتی بوده و خواهد بود.

بوئینگ و اسپیس ایکس در سپتامبر ۲۰۱۴ بعنوان شرکت هایی انتخاب شدند که از امتیاز لازم برای حمل فضانوردان ناسا به ISS برخوردار می باشند.

ماموریت های ناسا به منظور به حداکثر رساندن زمان اقامت فضانوردان برای تحقیق در فضا برنامه ریزی می گردد تا بشر را هر چه بیشتر به لبه علم نزدیک کند.