Rate this post

عاشق وب: اطلاعات محرمانه و فوق سری نیروی هوایی ارتش ایالات متحده آمریکا در محیط دارک وب به فروش رسیده است.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت هکرنیوز، بعد از آنکه گزارش هایی در خصوص فروش اطلاعات حیاتی برخی نهادهای دولتی و سازمان های حکومتی جهان همچون فرودگاه های بین المللی در محیط دارک وب (dark web)، انتشار یافت، حالا خبر دیگری به وضوح نشان داده است اطلاعات حیاتی، سری و محرمانه نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا هم در محیط دارک وب با قیمت حداکثر ۲۰۰ دلار به فروش رسیده است.

متخصصان شرکت امنیتی مک آفی ( McAfee) گزارشی عرضه دادند که طبق آن معلوم شد خیل عظیمی از مجرمان سایبری و هکرها داده های مهم و اساسی نهادهای مهم همچون فرودگاه های بین المللی را در محیط دارک وب به فروش رسانده اند که این امر به صورت قطع تهدید جدی برای سلامت و امنیت این سازمان های مهم به شمار خواهد آمد.

این تحقیقات از زمانی شروع شد که تیم تحقیقات پیشرفته شرکت مک آفی مشغول بررسی دقیق بازارهای دارک وب یا شبکه تاریک شدند و به نتایج عجیب و جالبی دست پیدا کردند. آن ها در این پژوهش ها دریافتند که مجرمان سایبری با راه اندازی فروشگاه های مجازی امکان دسترسی به سیستم و دیتابیس شرکت های مختلف را برای فروش می گذارند که در بین فهرست این نهادها و شرکت های قربانی نام بعضی از فرودگاه های بین المللی هم به چشم می خورد.

جالب اینجاست که مجرمان سایبری که خواستار دسترسی به این اطلاعات بودند، می توانستند تنها با پرداخت ۱۰ دلار به آن ها دست یابند. بدین ترتیب، مجرمان سایبری و هکرها قادر خواهند بود به سیستم های امنیتی فرودگاه های موردنظر، اطلاعات اتوماسیون، نظارت و حمل و نقل آن اشراف یافته و کنترل امور مختلفی را در اختیار بگیرند.

اما اکنون گزارش دیگری در خصوص اینکه اطلاعات فوق سری و محرمانه نیروی هوایی ارتش ایالات متحده امریکا هم با قیمت ۱۵۰ دلار الی ۲۰۰ دلار در محیط دارک وب فروخته شده وجود دارد. هنوز معلوم نشده که چه کسی و به چه منظوری خواستار این اطلاعات نظامی بوده است.

بسیاری از تحلیلگران در حوزه امنیت سایبری بر این باورند که فروش اطلاعات نهادهای مهم می تواند صدمه و خسارات جبران ناپذیری را به آن ها وارد کرده و سلامت شهروندان و امنیت ملی کشورهای مختلف را به مخاطره بیندازد.

برآورد می گردد که اطلاعات مختلف دیگری همچون داده های مربوط به نیروی دریایی، نیروی هوایی، اداره گمرکات و حفاظت مرزی، سازمان هوا و فضای ناسا و اطلاعات نظامی خیلی از کشورهای دیگر هم در این محیط به فروش رفته باشد.

دارک وب (Dark Web) یا شبکه تاریک به محیطی گفته می گردد که در دسترس عموم کاربران اینترنتی نبوده و بیشتر برای مقاصد غیرقانونی مورد استفاده قرار می گیرد. ردیابی فعالیت های آن و شناسایی افراد در آن دشوار یا غیرممکن است. در این شبکه، اطلاعات جامعی نهفته شده که افراد ناشناس آن ها را مدیریت می کنند، فروشندگان مواد مخدر، هکرها، تروریست ها و افراد سودجو معمولا این دسته از افراد را تشکیل می دهند.