Rate this post

عاشق وب: ناو کیهانی ˮسایوز ام. اس-۱۰ˮ که مقرر است ۱۱ اکتبر ۲۰۱۸ با دو فضانورد راهی ایستگاه فضایی بین المللی شود در پایگاه بایکونور در دست آزمایش است.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، این سفینه از روز گذشته طبق نظر کارشناسان فنی داخل محفظه خلاء قرار گرفت تا اطمینان کافی از کارآیی آن در شرایط بیرون از جو مورد بررسی قرار بگیرد.
“سایوز ام. اس-۱۰” در چند روز آینده در این محفظه از ابعاد مختلف حرارتی، برودتی و نشتی بررسی خواهد شد. این تنها یکی از مراحل آزمایش پیش از پرتاب سفینه های فضایی است.
پس از آن، این ناو در اختیار بخش آزمایشی دیگری در بایکونور قرار خواهد گرفت که سالن آزمایش شماره ۲۵۴ نامیده می گردد و سامانه های سفینه پس از تحمل خلاء، درجه حرارت بالا و پایین مورد بررسی قرار می گیرد تا کارشناسان از درستی عمل آنها در سفر فضایی مطمئن شوند.
پرتاب ناو کیهانی “سایوز ام. اس-۱۰ “قرار است با موشکی از نوع “سایوز -ف. گ”، یک گروه دو نفره شامل الکسی آوچینین فضانورد روسکاسموس(سازمان فضایی فدرال روسیه) و نیک هیگ فضانورد ناسا به ایستگاه فضایی بین المللی برود. این گروه تا ۱۵ آوریل ۲۰۱۹ در فضا فعالیت خواهند داشت.
نیک هیگ فضانورد تازه کار ناسا، افسر نیروی هوایی آمریکا است که در سال ۲۰۱۳ به جرگه فضانوردان آمریکا پیوست. اما الکسی آوچینین که او هم یک سرگرد نیروی هوایی روسیه بود و در سال ۲۰۰۶ بعنوان فضانورد انتخاب شد، تجربه فضایی دارد و در سال ۲۰۱۶ سفری ۱۷۲ روزه به ایستگاه فضایی بین المللی داشت.