Rate this post

عاشق وب: اپلیکیشن اسنپ چت به عنوان بزرگترین رقیب اینستاگرام، اخیرا اعلام نموده که قابلیت حذف مکالمات کاربران را به پلت فرم خود افزوده است.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت phonearena، یکی از بزرگترین رقبای شبکه اجتماعی اینستاگرام در چند سال اخیر، اپلیکیشن اسنپ چت بوده است که توانسته در سال های اخیر تعداد کثیری از کاربران و طرفداران شبکه های اجتماعی مختلف همچون اینستاگرام و فیسبوک را به خود جذب نماید.

اسنپ چت (snapchat) که یک برنامه ارسال و دریافت تصاویر در پلتفرم گوشیهای هوشمند است و اولین بار در سپتامبر ۲۰۱۱ میلادی در دسترس عموم کاربران قرار گرفت، حالا اعلام نموده که می خواهد بزودی قابلیت حذف مکالمات و چَت کاربران را حتی پس از ارسال پیام به مخاطبان خود، به پلت فرم خود اضافه کند.

این بدان معناست در صورتی که این نسخه جدید از به روزرسانی اپلیکیشن اسنپ چت منتشر شود و در دسترس عموم کاربران قرار بگیرد، این امکان را به کاربران می دهد تا بتوانند بر روی هر پیام ارسال شده همچون متن، تصویر، ویدیو و استیکر چند ثانیه دست نگه دارند و سپس با لمس و کلیک بر روی گزینه حذف (Delete) یا عدم ارسال (Unsend)، به حذف پیام های موردنظر خود حتی پس از ارسال و انتشار آن اقدام نمایند.

به نظر می رسد که این خصوصیت شباهت بسیار زیادی به قابلیت Unsend کردن پیام های ارسال شده در قسمت پیام های مستقیم (Direct messeges) در شبکه اجتماعی اینستاگرام دارد.

این به روزرسانی جدید مقرر است در هفته های آتی انتشار یافته و در دسترس عموم کاربران اسنپ چت قرار بگیرد.

لازم به ذکر است که این قابلیت نه تنها برای مکالمات فردی میان دو نفر قابل کاربرد است بلکه برای مکالمات گروهی هم قابل اجرا خواهد بود.

البته تفاوت قابلیت جدید اسنپ چت با Unsend کردن پیام ها در اینستاگرام آن است که مخاطب موردنظر از حذف پیام از جانب شما، آگاه خواهد شد که البته این امر مستلزم آن است که همه کاربران اسنپ چت جدیدترین نسخه به روزرسانی شده از این اپلیکیشن را دانلود، نصب و اجرا کنند.

اسنپ چت در رقابت تنگاتنگی که با اینستاگرام دارد، گاهی به افزودن قابلیت های جدیدی به امکانات کنونی خود اقدام می کند و همانطور که می دانیم، در سالهای اخیر توانسته تعداد کثیری از کاربران و طرفداران شبکه های اجتماعی مختلف همچون اینستاگرام و فیسبوک را به خود جذب نماید.