Rate this post

عاشق وب: اینستاگرام اعلام نموده که از خبر دادن به کاربران این شبکه اجتماعی هنگامی که دیگران از استوری های آنان اسکرین شات می گیرند، منصرف شده است.

به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت phonearena، چندی قبل در ماه فوریه سال جاری ۲۰۱۸ میلادی بود که شبکه اجتماعی اینستاگرام اعلام نمود که می خواهد قابلیت جدیدی را به پلتفرم خود بیفزاید که بدین ترتیب، به منظور حفظ حریم شخصی و خصوصی کاربرانی که دیگران از استوری های آنان عکس و اسکرین شات (screenshot) می گیرند، درصورت وقوع و گرفتن عکس اطلاع دهد. اما حالا به نظر می آید که این غول شبکه اجتماعی از این کار خود منصرف و پشیمان شده است.

این قابلیت که مدتی به صورت آزمایشی برای تعداد محدودی از کاربران داوطلب اینستاگرام قابل اجرا و دسترسی بود، حالا قرار نیست به صورت همگانی و عمومی اجرا شود و در دسترس عموم کاربران قرار گیرد.

این یکی از آن دسته قابلیت هایی بود که باعث شد کاربران، اینستاگرام را به بزرگترین رقیب خود یعنی اسنپ چت ترجیح دهند چراکه این خصوصیت به آن ها این امکان را می داد تا بدانند چه کسانی می خواهند احیانا از عکس ها و تصاویر خصوصی آن ها سوءاستفاده کنند.

بدین ترتیب، خیلی از منتقدان و کارشناسان فعال در حوزه امنیت اطلاعات و حریم خصوصی کاربران از این تصمیم جدید اینستاگرام به شدت انتقاد کرده اند چراکه این به سوءاستفاده گران اجازه می دهد با خیال راحت و آسوده از تصاویر خصوصی و شخصی دیگران اسکرین شات تهیه کرده و آن را در شبکه های اجتماعی دیگر پخش و منتشر کنند که این در نهایت به ضرر همه کاربران اینستاگرام تمام خواهد شد.

هنوز اینستاگرام درباره علت دقیق این تصمیم جدید خود بیانیه ای صادر نکرده است.

به نظر می رسد شبکه اجتماعی اینستاگرام که این روزها به سختی در حال رقابت با اپلیکیشن اسنپ چت است، می خواهد زود به زود با افزودن قابلیت و خصوصیت های جدید و جذاب، نظر کاربرانش را بیشتر از پیش به خود جلب نماید.

قابلیت افزودن استوری های اینستاگرام در ماه اوت سال قبل ۲۰۱۶ میلادی به این شبکه اجتماعی افزوده شد و از همان ابتدا میلیون ها طرفدار را به خود جذب کرد. از آن زمان تابحال که حدود بیش از یک سال می گذرد، می توان گفت این قابلیت مهم ترین و پرطرفدارترین قابلیتی است که تابحال به اپلیکیشن اینستاگرام افزوده شده است.