Rate this post

عاشق وب: بر مبنای تازه ترین آمارها، فروش اپلیکیشن های فیلترشکن و VPN در روسیه بعد از فیلترینگ پیام رسان تلگرام در این کشور، ۱۰۰۰ درصد رشد و افزایش داشته است.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت مسکو تایمز، حدود دو ماه پیش بود که سازمان رگولاتوری و نظارت بر اینترنت در روسیه با تحویل لایحه ای به دادگاه عالی مسکو اعلام نمود که پیام رسان تلگرام در صورت عدم همکاری با دولت این کشور، باید در اسرع وقت فیلتر و مسدود شود و این اتفاق هم افتاد.

دولت روسیه که بارها به بهانه استفاده نادرست کاربران و همینطور رد و بدل شدن پیام های تروریست های داعش در پلتفرم پیام رسان تلگرام، قصد داشته این اپلیکیشن را در کشورش مسدود و فیلتر کند. دولت روسیه بارها از تلگرام درخواست کرده بود که سرورهایش را به این کشور منتقل کند تا بتواند در صورت نیاز، پیام های ارسالی و دریافتی کاربران را رصد و نظارت کند.

دولت روسیه بعد از عدم همکاری این پیام رسان جهت انتقال سرورهایش و ناامیدی از این اتفاق، آن را در ابتدا به پرداخت جریمه های هنگفت و سنگین و سپس مسدودسازی آن در این کشور پهناور تهدید کرد تا بتواند تلگرام را برای همکاری با خود قانع کند.

حالا تازه ترین آمار انتشار یافته در روسیه از آن حکایت می کند که فروش اپلیکیشن های وی پی ان (VPN) و فیلترشکن بعد از فیلترینگ تلگرام در این کشور، ۱۰۰۰ درصد رشد و افزایش پیدا کرده است به گونه ای که کاربران در سنین مختلف همگی چندین اپلیکیشن فیلترشکن در گوشی هوشمند خود دانلود و نصب کرده اند.

ماه پیش و بعد از کوشش برای فیلترینگ و مسدودسازی پیام رسان تلگرام، خیلی از وب سایت های دیگر در روسیه دچار اختلال و باعث اعتراضات شدیدی از جانب سازمان و شرکت های مختلف شده بود. با اینکه فیلترینگ تلگرام در این کشور منتقدان سیاسی، اجتماعی و مردمی بسیاری دارد، اما تابحال پلتفرم این پیام رسان در روسیه مسدود مانده است.