Rate this post

عاشق وب: شیائومی برآورد کرده است که امسال میلادی حدود ۱۰۰ میلیون گوشی هوشمند به بازار عرضه خواهد نمود که این میزان در مقایسه با سال گذشته، ۴۳ درصد افزایش یافته است.

به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت phonearena، شرکت چینی شیائومی که اخیرا از سایر رقبای هموطن خود سبقت گرفته و با غول های تکنولوژی و برندهای برتر تولیدکننده گجت ها و گوشیهای هوشمند به رقابت تنگاتنگی پرداخته است، تلاش دارد سهم خویش را از بازار محصولات فناوری در جهان توسعه دهد.

شیائومی بدین ترتیب تصمیم گرفته است که امسال ۲۰۱۸ میلادی حدودا ۱۰۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند به بازارهای جهانی عرضه خواهد نمود که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۰۱۷، شاهد یک رشد و افزایش ۴۳ درصدی خواهد بود. شیائومی سال قبل توانست تنها ۷۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند را روانه بازار کند.

البته با عنایت به جنگ و دعوای تجاری میان چین و ایالات متحده آمریکا، بعید به نظر می رسد که این پیش بینی ها چندان درست از آب دربیایند اما مدیران شیائومی، درتلاشند اواخر سال جاری یا سال آینده میلادی باری دیگر وارد بازار آمریکا شده و محصولات خویش را در آن به فروش برسانند. این شرکت چینی در همین راستا و به منظور فروش محصولاتش (بویژه گوشیهای هوشمند) با خیلی از اپراتورهای آمریکایی مذاکره و گفت وگو کرده است.

به نظر می رسد که تلاش شیائومی برای بازگشت به بازار آمریکا و جلوگیری از اثرات زیان باری که تحریم های ایالات متحده بر شرکت های چینی نظیر هواوی و زد تی ای گذاشته است، بسیار بیشتر از رقبای خود هم وطنش است.

اوایل سال جاری میلادی بود که قانون گذاران آمریکایی اعلام نمودند که قصد دارند به منظور افزایش امنیت سایبری و حفاظت اطلاعات سازمان های دولتی ایالات متحده، کارمندان کاخ سفید را از خرید گوشیهای چینی منع کنند. از آنجائیکه در سال های اخیر اطلاعات محرمانه خیلی از کارمندان و مدیران فعال در کاخ سفید و سایر دستگاه های دولتی ایالات متحده آمریکا افشا شده و دولت این کشور را با مشکلات بسیاری مواجه کرده است، قانون گذاران این کشور هم اکنون لایحه ای را به منظور افزایش امنیت سایبری و جلوگیری از افشای اطلاعات محرمانه گوشیهای کارمندان دولت عرضه داده است که در آن خریداری وسائل الکترونیکی چینی بخصوص گوشیهای ساخت شرکت های هوآوی و زد تی ای توسط تمامی کارمندان، کارکنان و مدیران در سازمان ها و دستگاه های دولتی، ممنوع اعلام می گردد. بعد از این قانون، شرکت های تکنولوژی چینی از فعالیت در بازار این کشور منع شدند.

شیائومی یکی از برندهای برتری بود که تنها اندکی بعد از روی کار آمدن، در بازارهای جهانی بخصوص چین و هند توانست سهم بسیار اعظمی را به خود اختصاص دهد و از این طریق میلیاردها دلار درامد به دست آورد و ارزش سهام خویش را به سرعت افزایش داد.

محصولات شیائومی از طراحی های نوین، مدرن و جذاب در کنار کیفیت بالا و قیمت مناسب بهره مند هستند و بنابراین هم توانست نظر خیلی از طرفداران تکنولوژی و کاربران را به خود جلب نماید.