Rate this post

عاشق وب: امنیت سایبری یکی از بزرگترین نگرانی های کسب و کارهای مدرن است و هکرها که طی چند سال قبل جسورتر و مرموزتر شده اند، برای صدمه زدن به کسب و کار به منظور تولید تخریب هرچند کوچک یا سرقت چند کارت اعتباری همیشه در کمین نشسته اند.
به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا، در حالیکه فایروال ها، برنامه های اسکن ویروس، برنامه های نظارت بر شبکه و تیم های مدیریت IT به شما کمک می نماید تا در برابر مهاجمین مقاومت کنید، هکرها می توانند به راحتی با نظارت بر ترافیک اینترنت شما، و گاها بدافزارها موفق به تاثیرگذاری شوند. هنگامی که این اتفاق می افتد، بهترین دفاع شما ترکیبی هوشمندانه از پشتیبان گیری، تشخیص تریگرها و البته، رمزگذاری است. هنر رمزگذاری اطلاعات به گونه ای است که غریبه ها نمی توانند داده های شما را بخوانند.
راه کار آن این است که هر رمزگذاری ای یک کلید مانند A=1، B=2 و غیره داشته باشد، کلید به صورت معمول منحصر به فرد بوده و فردی که به آن دسترسی ندارد، نمی تواند فایل ها را رمزگشایی کرده و محتویات آن را مشاهده کند. به همین دلیل، رمزگذاری دفاع کاملی در برابر هکرهایی است که می توانند شبکه های کسب و کار شما را زیر نظر بگیرند. پنج مورد از مهمترین زمان هایی که می توان از رمزگذاری هنگام تأمین زیرساخت فناوری اطلاعات کسب و کار استفاده کرد، در این گزارش آمده است.

۱) انتقال اطلاعات ورود

اطلاعات ورود به سیستم موردی است که حدودا هر پلتفرم آنلاینی از وب سایت ها و سرویس های آنلاین گرفته تا برنامه های تلفن همراه و دستگاه های IoT باید از آن برخوردار باشد، هکرها طی دهه ها دسترسی به شبکه های کسب و کارها و حساب های مشتریان با استفاده از حساب های جعلی، اطلاعات مشتری را یا حدس زده یا ربوده اند. ورودی ها همیشه باید از لحظه ای که بوجود آمده و در پایگاه داده ذخیره می شوند تا زمان ارسال مدارک عرضه شده بعنوان یک کاربر ثبت شده در کامپیوتر یا دستگاه شخصی رمزگذاری شوند.

۲) پردازش پرداخت های دیجیتال

بازی جدید مورد علاقه هکرها که از سال ۲۰۱۶ بصورت زنجیره وار قربانی گرفته است، جمع آوری شماره کارت اعتباری از پردازش پرداخت دیجیتال است. در حالیکه هتل ها هم اکنون اهداف اصلی هستند، هر کسی که از کارت های اعتباری استفاده می نماید، همچون خرده فروشی ها و حتی فروشندگان خیابانی با کارت خوان های قابل حمل هم در معرض خطر هستند.

مشتریان به شما اعتماد می کنند تا شما اطلاعات کارت اعتباری آن ها را یکبار استفاده کنید و سپس باید در جای امنی ذخیره یا فورا آن را پاک کنید. رمزنگاری آنی بهترین راه برای اطمینان از اینکه هکرها نتوانند داده های کارت اعتباری را بخوانند یا از پایگاه های کسب و کار شما آنها را سرقت کنند.

۳) ذخیره داده های شخصی مشتریان

هکرها در صورت وجود اطلاعات ناامن و غیر رمزگذاری شده، همراه با اطلاعات کارت اعتباری موفق به سرقت اطلاعات خطرناک خصوصی کسب و کارها می شوند. نام ها، آدرس ها، شماره تلفن ها و سایر اطلاعات شناسایی افراد به سرقت رفته، به این مفهوم که هزاران نفر هم اکنون در معرض سرقت هویت هستند.

یکبار دیگر، یک رمز گذاری کوچک جواب واضح و روشنی است. هر زمان که اطلاعات هویتی خویش را ذخیره می کنید، چه به عنوان مشتری، کارمند، سرپرست یا شریک تجاری، مطمئن شوید که داده ها رمزگذاری شده اند، ازاین رو نمی توان در شکاف امنیت سرقت کرد.

۴) حفاظت از اطلاعات حساس شرکت

البته بر مبنای اطلاعات سایت پلیس فتا، اطلاعات شخصی و هویتی تنها اطلاعاتی نیست که هکرها می خواهند به آنها دست پیدا کنند. تا زمانیکه تجارت شما نتواند حملات شیادانه هکرها را شناسایی کند، شما بعنوان یک طعمه و اطلاعات حساس شرکت شما بعنوان یک هدف در معرض خطر هکرهاست. صورت های مالی، اسناد و مدارک داخلی و اسرار تجاری که در دسته اطلاعات حساس شرکت شما می باشد را باید رمزگذاری کنید.

۵) انتقال اطلاعات شخصی یا حساس

نهایتا، لازم به ذکر است که حتی اگر شما هکرها را با استفاده از شبکه های تجاری خود با اقدامات جامع امنیتی سایبری دور نگهدارید، ممکن است هنوز هم بتوانند اطلاعات شما را در حالیکه با استفاده از وب ارسال می کنید، سرقت کنند، به خصوص اگر آن ها راهی برای باگ (خطاهای کوچکی که در برنامه ها به وجود می آیند) یک مشتری یا دستگاه شخصی اعضا یا شبکه خانگی پیدا کنند. این مطلب به این مفهوم است که هرگونه اطلاعات حساس که از برنامه یا پلتفرم به شبکه مرکزی ارسال می گردد یا بالعکس، باید برای انتقال رمزگذاری شوند.