Rate this post

عاشق وب: یکی از شرکت های بزرگ تولید لوازم ورزشی توسط فناوری چاپ سه بعدی الیاف موفق به تولید یک کتانی پیاده روی و دوندگی فوق سبک شد که حرکت فرد را سرعت می دهد.

به گزارش عاشق وب به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، کمپانی نایکی با بهره گیری از فناوری چاپ سه بعدی الیاف، یک کتانی فوق سبک مخصوص پیاده روی و دویدن موسوم به "فلای پرینت"(Flyprint) ساخته است که امکان سریع تر دویدن را برای افراد فراهم می کند.

بهره گیری نایکی از چاپ سه بعدی برای ساخت کتانی های با عملکرد بهتر، به سطح جدیدی رسیده است. این شرکت "Flyprint"، اولین الیاف چاپ شده توسط چاپگر سه بعدی را برای عملکرد بهتر کتانی معرفی کرده است.

این مواد متشکل از یک رشته فلامنت TPU ذوب شده است که در چند لایه اعمال می شود، اما شاه کلید این کار، هندسه آن است.

نایکی از داده های ورزشکاران استفاده می نماید تا ترکیب منسوجات را تعیین کند. نتیجه یک کتانی فوق سبک با عملکرد فوق العاده است که می تواند به سرعت خویش را با مناطق خاص تطبیق داده و خویش را برای دونده های مختلف تنظیم کند.

"فلای پرینت" وعده می دهد که سبک تر و با قابلیت تنفس بیشتر از الیاف قبلی باشد.

همچنین طبیعت چاپ سه بعدی، مقاومت اصطکاکی را که در پارچه معمولی وجود دارد، از بین می برد.

با این حال، مزایای بسیار خاصی برای ورزشکاران وجود دارد. این محصول نه تنها با وزن سبک خود، امکان حرکت سریع تر را فراهم می کند، بلکه در مقابل جذب آب که در طول مسیر دوندگی عملکرد دونده را تحت تاثیر قرار می دهد، مقاوم است.

اولین نفری که از این فناوری در عمل استفاده خواهد کرد، "الیود کیپچوگه" دونده ماراتن و استقامت در ۲۲ آوریل و در دو مارتن لندن خواهد بود.

نایکی همینطور تعداد محدودی از این کتانی را توسط اپلیکیشن خود به فروش خواهد رساند، اما مشخص نمی باشد که این محصول چه زمانی به تولید انبوه می رسد.