Rate this post

به گزارش عاشق وب مدیرعامل اپل در مصاحبه ای به شایعات درباره ادغام سیستم عامل های محصولات این شرکت پایان داد.

به گزارش عاشق وب به نقل از وب سایت phonearena، بلومبرگ در اواخر سال قبل میلادی گزارش داده بود شرکت اپل می خواهد سیستم عامل «آی او اس» و «مک او اس» را به گونه ای با یکدیگر ادغام کند تا توسعه دهندگان برنامه ها بتوانند یک نسخه از برنامه مورد نظر خویش را طراحی نمایند که بر آیفون، آیپد و کامپیوتر های مک قابل اجرا باشد. بر مبنای آن گزارش، در این صورت برنامه ها می توانند بر یک صفحه نمایش قابل لمس و یا کامپیوتری با موس و کیبورد اجرا شوند. با این حال، شرکت اپل هیچگاه این راهبرد را به اجرا نرساند.
تیم کوک، مدیرعامل شرکت اپل دلایل این را که چرا این شرکت آی او اس و سیستم عامل مک را از یکدیگر جدا نگه داشته است، در مصاحبه ای توضیح داد. کوک هر دو سیستم عامل را «فوق العاده» خواند و گفت شرکت اپل آن ها را تا حدی توسعه داده است که اکنون کارایی بسیار خوبی دارند. به قول مدیرعامل اپل، ادغام این دو سیستم عامل، به مفهوم «به خطر انداختن هر دو» و مصالحه در توسعه سیستم عاملی معمولی تر خواهد بود.
تیم کوک اظهار داشت: «شاید شرکت (اپل) بتواند در نهایت کارآمدتر عمل کند. اما مسئله این نیست. شما می دانید که مسئله اصلی، این است که بتوانیم به مردم محصولاتی عرضه نماییم که بتوانند استفاده کنند و جهان را با آن ها تغییر دهند و یا با استفاده از آن ها، اموری را که دوست دارند انجام دهند و خلاقیت خویش را نمایش دهند. به همین دلیل، این بحث ادغامی که اخیرا درباره آن صحبت می شود، آنچه کاربران ما می خواهند نیست.»